Pożar w Myślenicach i zdarzenia drogowe, takie interwencje w weekend podejmowali strażacy w powiecie myślenickim

Zdarzenia niebezpieczne, które miały miejsce w sobotę 13 i niedzielę 14 listopada na zakończenie przedłużonego weekendu wymusiły działania strażaków w celu ratowania życia, zdrowia i mienia. Dwie godziny po północy w sobotę wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Myślenicach na ul. Kraszewskiego. Zadysponowane zastępy JRG Myślenice, OSP Myślenice Dolne Przedmieście, OSP Myślenice Śródmieście podjęły działania podczas pożaru wiaty i drewnianego budynku gospodarczego. Zabezpieczono i oświetlono teren akcji, podano dwa prądy gaśnicze wody na palące się budynki. Po przygaszeniu częściowo rozebrano konstrukcję dachu wiaty, usunięto nadpalone elementy wyposażenia i sprzętu ogrodowego z wnętrza. Zakończono akcję po sprawdzeniu kamerą termowizyjną obiektów i potwierdzeniu braku dalszego zagrożenia.

Kolejne groźne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 52 w miejscowości Krzywaczka. Zgłoszenie do SKKP PSP wpłynęło o godzinie 20.15 i informowało o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG i OSP Krzywaczka. Na miejscu zdarzenia potwierdzono zderzenie pojazdów w następstwie którego samochód osobowy uderzył jeszcze w bramę wjazdową do posesji. Pojazd ciężarowy pozostał na jezdni i blokował przejazd drogą krajową w obu kierunkach. Przybyli na miejsce strażacy podjęli akcję przy poszkodowanym kierującym pojazdem osobowym, który nieprzytomny pozostawał w pojeździe. Wykonano dostęp do poszkodowanego wykorzystując narzędzia hydrauliczne, a następnie ewakuowano go z pojazdu i przekazano zespołowi ZRM. Po zakończeniu czynności wyjaśniających przyczyny zderzenia przez funkcjonariuszy Policji usunięto skutki wypadku z jezdni przywracając ją dla ruchu kołowego.

Następnego dnia również w miejscowości Krzywaczka na DK 52 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Przejazd drogą w obu kierunkach został zablokowany. Łącznie podczas tej akcji udzielono pomocy czterem osobom poszkodowanym. Po raz kolejny użyto narzędzi hydraulicznych do usuwania części karoserii w celu wykonania dostępu i ewakuacji rannych ze zniszczonych samochodów. Dalsze działania to sorpcja płynów eksploatacyjnych, usunięcie pojazdów i rozbitych części z jezdni w celu umożliwienia przejazdu dla innych uczestników ruchu. W akcji trwającej 2 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Krzywaczka, OSP Biertowice.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content