Pożar w Niezdowe i zalane piwnice to efekt wczorajszych burz które przeszły nad powiatem myślenickim

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Do mieszkańców w dniu 12 sierpnia docierały informacje o mogących wystąpić burzach z gradem oraz silnych wiatrach. Rozsyłane wiadomości tekstowe z RCB ostrzegały o mogących wystąpić niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych.

Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi trzykrotnie.

W miejscowości Niezdów (gmina Dobczyce) o godzinie 20.56 w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do całkowitego pożaru dachu oraz poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy pracując w aparatach powietrznych podali prądy gaśnicze wody z zewnątrz oraz od strony wnętrza obiektu w celu ugaszenia pożaru.

Następnie przystąpiono do rozbiórki dachu, izolacji termicznej poddasza w celu sprawdzenia ewentualnie mogących wystąpić zarzewi ognia. Podczas tych czynności korzystano z kamery termowizyjnej. Na miejsce wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dwie osoby (mieszkańców) na obserwację do szpitala w Myślenicach.

W działaniach gaśniczych brały udział jednostki JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Dziekanowice, OSP Sieraków, OSP Skrzynka.

Dyżurny SKKP odebrał również dwa zgłoszenia o zalanych piwnicach w Myślenicach na ul. Sikorskiego. Do wypompowania wody z zalanych pomieszczeń wykorzystano pompy szlamowe.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x