Pożar zbiornika z asfaltem w Polance

W dniu 2 października o godzinie 5.11 do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze silosu, w którym przechowywany jest asfalt w miejscowości Polanka (strefa przemysłowa Jawornik – Polanka). Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG i OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu sytuacji stwierdzono płomienie na górnym poszyciu zbiornika bitumu o pojemności ok. 100 ton surowca.

Zabezpieczono i oświetlono teren akcji. W celu likwidacji zagrożenia sprawiono ratowniczy podnośnik hydrauliczny i podano prądy gaśnicze piany i wody. W wyniku prowadzonego ciągłego rozpoznania nie stwierdzono zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie zbiorniki. W celu dogaszenia pożaru, który objął zewnętrzne ocieplenie rozebrano metalowe poszycie płaszcza zbiornika bitumu oraz przelano i usunięto tlące się materiały izolacyjne.

W trakcie działań na bieżąco korzystano z kamery termowizyjnej, którą lokalizowano podwyższoną temperaturę w miejscach wymagających schłodzenia oraz współpracowano z obsługą zakładu. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice GBARt, GCBA, SLRR, SH-25 oraz GBA z OSP Jawornik.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content