Pożary, wypadki i … paralotniarz na drzewie – weekendowe zdarzenia w Powiecie Myślenickim

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Od piątku do niedzieli doszło na terenie powiatu myślenickiego do 16 zdarzeń, w których likwidacji brali udział strażacy PSP i OSP. Odnotowano 6 pożarów (suchych traw, siana w kopach) oraz 9 miejscowych zagrożeń.

Największe zdarzenie tego weekendu miało miejsce w dniu 29.06 w miejscowości Skomielna Biała na drodze krajowej nr 7. Około godziny 17.45 zderzył się autobus relacji Kraków – Zakopane z samochodem osobowym. Pierwsze informacje mówiły o 4 osobach poszkodowanych w tym 2 dzieci. Po przybyciu zastępów straży (udział brały zastępy z JRG Rabka, JRG Myślenice, OSP Skomielna Biała, OSP Lubień) i przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdzono również 3 osoby poszkodowane z autokaru.

We współpracy z Zespołami Ratownictwa Medycznego udzielono pomocy rannym i przygotowano ich do transportu do szpitali w Rabce, Nowym Targu i Myślenicach. Następnie funkcjonariusze Policji prowadzili dochodzenie wyjaśniające przyczyny powstania, a strażacy przeprowadzili sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz usunęli rozbite elementy pojazdów z jezdni.
Na czas prowadzonych działań droga krajowa została zamknięta, policja wyznaczyła objazdy.

W dniu 30.06 do SKKP wpłynęło zgłoszenie o paralotniarzu, który zawisł na drzewie na wysokości ok. 20 m. Strażacy podjęli działania polegające na opuszczeniu poszkodowanego na ziemię z wykorzystaniem technik alpinistycznych oraz udzieleniu KPP (badanie urazowe, stabilizacja kończyny dolnej, wsparcie psychiczne). Ratownicy medyczni po dotarciu na miejsce przejęli poszkodowanego, jednak nie wymagał on hospitalizacji w szpitalu. W akcji udział brały zastępy OSP Wiśniowa, JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o