Poziom zaszczepienia w powiecie myślenickim. Od 22,4% w Myślenicach do 16,8% w gminie Pcim

Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Trwa program szczepień populacyjnych przeciw Sars-COV-2. Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne. Obecnie w Polsce każdy obywatel powyżej 12 roku może zaszczepić się w programie szczepień.

Niestety zainteresowanie szczepieniami ze strony Polaków spada i ze strony rządowej i samorządowej przygotowywane sa akcje jakie mają z jednej strony ułatwić proces szczepienia z drugiej strony zachęcić obywateli do przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi.

Jedną z takich akcji przygotowały samorządy powiatu myślenickiego. Już w najbliższą niedzielę na Rynku w Myślenicach wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 jedno-dawkowym preparatem firmy Johnson&Jonson.

Jak wygląda zaszczepienie mieszkańców powiatu myślenickiego?

Największy procentowy wynik zaszczepionych mieszkańców jest w gminie Myślenice, gdzie w pełni zaszczepionych jest 9992 mieszkańców co daje 22,4% zamieszkałych osób w gminie, na kolejnym miejscu jest gmina Siepraw z wynikiem 22%, na trzecim miejscu jest gmina Sułkowice z wynikiem 21,9%. Kolejne miejsca zajmują Dobczyce (21,5%), Wiśniowa (18,9%), Raciechowice (18,8%), Lubień (17,6%), Tokarnia (17,3%).
Stawkę zamyka gmina Pcim gdzie w pełni zaszczepionych mieszkańców to tylko 16,8%.

Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Należy zwrócić uwagę na to, że każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa, a im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy tzw. odporność populacyjną.

W powiecie myślenickim działają dwa punkty szczepień masowych, w Myślenicach na Hali Widowiskowo-Sportowej na Zarabiu oraz w Dobczycach w firmie Specjal-Med. Zaszczepić można się w również w wielu placówkach POZ, a dla osób które mają trudności w dotarciu do punktów szczepień istnieje możliwość zamówienia wizyty mobilnego punku szczepień.

Powiązane wiadomości

Skip to content