Pracowity weekend zawodników sekcji zapaśniczej KS Dalin

Podczas minionego weekendu – 11-13.12.2020, po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej nasileniem epidemii Covid 19, zawodnicy sekcji zapaśniczej uczestniczyli w trzech ogólnopolskich turniejach Sumo w Krotoszynie. Były to: Puchar Polski Juniorów, Puchar Polski Młodzików, oraz Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Sumo z Mikołajem. Do Krotoszyna , pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza wyjechało trzech zawodników – Jan Mastela w grupie Juniorów, oraz Filip Pacelt i Kacper Żelazny w grupie Młodzików. Bardzo dobrze rozpoczęli młodzicy walczący w Pucharze Polski Młodzików, którzy wygrali po kilka walk i dzięki temu wywalczyli miejsca na podium. Kacper Żelazny zdobył srebrny medal w kat. wagowej + 75 kg, a Filip Pacelt brązowy w kat. wagowej do 70 kg. W grupie juniorów na skutek zmiany przepisów Jan Mastela otrzymał propozycję walki w trzech kategoriach wagowych: swojej – do 90 kg, wyższej – do 100 kg i w kategorii Open. Janek stwierdził, że potrafi walczyć z cięższymi przeciwnikami i zgłosił się do wszystkich trzech kategorii. W związku z systemem przyjętym w sumo, gdzie walki w danej kategorii trwają bez przerwy do momentu wyłonienia zwycięzcy, czekał go bardzo ciężki maraton. Już w swojej kategorii do 90 kg miał prawie wszystkie walki bardzo ciężkie trwające po kilka minut. Stoczył łącznie pięć walk z czego trzy wygrał i zajął trzecie miejsce.

W kolejnej kategorii do 100 kg stoczył dwie zwycięskie walki pokonując w finale utytułowanego zawodnika z Lubziny Sławomira Ochała. W grupie Open o medale walczyło pięciu zawodników. Janek wygrał dwie walki i zdobył brązowy medal. Największą frekwencję miały trzecie weekendowe zawody – Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w których walczyło łącznie prawie 150 zawodników i zawodniczek.

Tym razem nasi zawodnicy zostali zakwalifikowani do tej samej kategorii wagowej w grupie dla zaawansowanych. Kacper wygrał wszystkie walki eliminacyjne i dopiero w finale uległ w walce z Mariuszem Koniecznym. Filp wygrał dwie walki i dwie przegrał zajmując trzecie miejsce.
Wyjazd do Krotoszyna – stolicy polskiego sumo był bardzo udany. Trójka naszych zawodników podczas dwóch dni wywalczyła siedem medali: jeden złoty dwa srebrne i cztery brązowe. Kacper Żelazny zaliczył udany rewanż za Mistrzostwa Polski, a ozdobą zwodów była wygrana walka Jana Masteli z cięższym o 40 kg Aleksandrem Gorącym z Pyrzyc.

Zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej i sumo składają serdeczne podziękowanie Panu Jarosławowi Bochenkowi za udostępnienie samochodu Seat Leon z paliwem na wyjazd do Krotoszyna.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania sponsorom, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji cyklu treningowego, organizacji zawodów i wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne, a także w organizacji zgrupowania Kadry Wojewódzkiej w zapasach.

informacja KS Dalin – Zapasy

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x