Premier ogłasza nowe obostrzenia. Cała Polska w strefie czerwonej

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Do najważniejszych zmian jakie wejdą w życie należą:

– Zmiana trybu pracy szkół podstawowych, od 4. do 8. klasy przechodzą na naukę zdalną.

– W godz. od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego.

– Wszystkie obiekty gastronomiczne jak bary i restauracje, będą mogły działać serwując posiłki tylko na wynos. Jak poinformował premier, jest to zaplanowane na dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Ponadto premier Morawiecki, ogłosił zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. Wyjątkiem są osoby mieszkające wspólnie oraz spotkania w celach zawodowych. Jednocześnie premier zaapelował do seniorów powyżej 70. roku życia o to, by w miarę możliwości nie wychodzili z domu.

W tym celu uruchamiamy program “korpus seniorów”. Przez szerokie zaangażowanie wolontariuszy i żołnierzy WOT chcemy zachęcić seniorów do pozostania w domach.zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Niestety sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Dzisiaj nastąpił kolejny przyrost zakażonych. Liczba zgonów jest również wysoka. Dlatego nasze działania muszą być zdecydowane.tłumaczył premier Morawiecki.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13,6 tysięcy zakażonych koronawirusem tylko podczas ostatniej doby.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content