Premiera nowego utworu zespołu Cheap Tobacco. “Zobaczymy Siebie” zapowiada nową płytę

Cheap Tobacco to banda wrażliwców, którzy śmiało mówią o tym co czują, co ich boli i co cieszy. Utwór ZOBACZMY SIEBIE zapowiadający nową płytę zespołu „to rozliczanie się z rzeczywistością, w której pokolenie post-kapitalistyczne próbuje poskładać własne myśli. Pokolenie zagubione w rzeczywistości wirtualnej, przepełnionej plastikowymi, kruchymi więziami, które tęskni za prawdą per se, za akceptacją człowieka niezależnie od jego słabości. Muzycznie to powrót do brzmień, na których się wychowywaliśmy, które w pewien sposób nas ukształtowały, jednak przefiltrowanych przez nasze doświadczenia muzyczne i życiowe.”

Cheap Tobacco to mocne współczesne brzmienie rockowe pokolenia 30-latków połączone z charyzmatycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Od 2010 roku, w którym powstał zespół, grany materiał jest w pełni autorski, tworzony z kompozycji Roberta Kapkowskiego, Michała Bigulaka, Bartka Kołodziejskiego i wokalistki, a zarazem autorki tekstów, Natalii Kwiatkowskiej.

Przez ostatnie 10 lat wiele się działo, z najnowszych sukcesów zespołu warto wymienić występ na dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock 2021, występ na Festiwalu Venegy Festiwal na Węgrzech czerwiec 2021 czy zaproszenie na największy festiwal w USA Summer Fest 2020, Występ na Festiwalu Sziget na Węgrzech latem 2019 czy dwa koncerty podczas Canadian Music Week 2019.
Poprzednia płyta „Szum”, zdobyła nominację do Fryderyka 2019.

Coraz bardziej współcześni i nieidealni, coraz pewniej dążą do muzycznego celu.

Zespół tworzą:
Natalia Kwiatkowska – ur. w Bieszczadach, studiowała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z: Jarek Śmietana, Mike Parker, Limboski, Big Band Małopolski, Jacek Prokopowicz, Krissy Matthews, Noel Couts,
Robert Kapkowski – ur. w Częstochowie. Współpracował m.in. z Yuuki,  Stan Beckenbridge, Gienek Loska Band, Jorgos Skolias, Jarek Śmietana.
Michał Bigulak – Basista oraz gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Uczył się pod okiem m.in. Wojciecha Pilichowskiego, Adriana Maruszczyka, Tomasza Grabowego, Bartosza Królika. Gra również z zespołem Wielkolud. Zajmuje się produkcją muzyczną i realizacją nagrań.
Bartek Kołodziejski – perkusista. Całe dzieciństwo spędził w Jaworkach w Muzycznej Owczarni, gdzie miał okazję już jako kilku latek grać z tuzami polskiej sceny muzycznej. Prowadzi sekcje muzyczne na warsztatach u Wojtka Pilichowskiego.

 

Powiązane wiadomości

Skip to content