Problem śmieci i motocyklistów powrócił. „Czy tak ciężko zabrać ze sobą butelki po napojach oraz opakowania po jedzeniu?” – pytają mieszkańcy.

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Piękna, słoneczna pogoda i wyjątkowo ciepła wiosna zachęcają do spacerów. Nawet wprowadzony na terenie całego kraju stan epidemii i związane z nim różnego rodzaju ograniczenia nie powstrzymują przed spotkaniami. Pod lasem przybywa śmieci a w lasach motocyklistów. Problem poruszany każdego roku powrócił na nowo.

Tradycją na Górnym Przedmieściu stało się już sprzątanie po imprezowiczach, którzy niemal z weekendu na weekend pozostawiają po sobie ogromne ilości śmieci. Po każdej imprezie można znaleźć tam przede wszystkim szklane butelki, ale także wszelkiego rodzaju koce czy nawet… namioty. W pobliżu można zauważyć coraz więcej zdewastowanych i połamanych drzew.

Czy tak ciężko zabrać ze sobą butelki po przyniesionych napojach oraz opróżnione opakowania po jedzeniu? pytają mieszkańcy.

Wprowadzony na terenie całego kraju stan epidemii i wiążący się z nim zakaz zgromadzeń nie powstrzymuje jak widać ludzi przed zorganizowaniem ogniska oraz plenerowego picia alkoholu. Ciężko uwierzyć, że te śmieci pozostawiają spacerujące rodziny. Warto przypomnieć, że każdego roku strażacy z OSP Myślenice Górne Przedmieście sprzątają okolice „Dalinu” i „Mikołaja” oraz proszą o pozostawienie porządku przypominając jak wielkie niebezpieczeństwo stanowi pozostawienie szklanych butelek w lesie.

Kolejnym problemem, z którym borykają się mieszkańcy to motocykliści, których pełno w Myślenickich lasach. Ciągle tworzone przez nich nowe ścieżki doprowadzają do dewastacji lasów. Nie trzeba nawet przebywać w pobliżu lasu by wiedzieć, że znajdują się w nim motocykliści oraz użytkownicy innych pojazdów terenowych. Wystarczy otworzyć okno by usłyszeć jak w godzinach popołudniowych i wieczornych las zaczyna huczeć.

Czy te dwa odwieczne problemy znajdą kiedyś swoje rozwiązanie? Czy ludzie wezmą w końcu odpowiedzialność za swoje działania?

informacja Myślenice Górne Przedmieście

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x