Próbny egzamin ósmoklasisty i próbna matura odbędzie się zdalnie – poinformował MEN

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Ukazała się informacja Ministerstwa Edukacji narodowej dotycząca zbliżających się terminów próbnych egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Według proponowanych rozwiązań, uczniowie rozwiązują zadania egzaminacyjne, a następnie wysyłają je nauczycielom drogą elektroniczną.Centralna Komisja Egzaminacyjna apeluje, by nie wystawiać ocen z przeprowadzonych tak egzaminów próbnych.

Szkoły podstawowe które wyrażą zainteresowanie będą mogły przeprowadzić egzaminy próbne dla ósmoklasistów od 30 marca do 1 kwietnia. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia tych egzaminów zostaną opublikowane na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Mają się tam znaleść również nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych.

Podobnie mają zostać przygotowane próbne matury. W dniu 2 kwietnia o godz. 9 opublikowane zostaną materiały do przeprowadzenia próbnych matur z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godz. 14 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz fizyki.

W kolejny dzień 3 kwietnia zostaną zamieszczone materiały egzaminacyjne z matematyki na poziomie podstawowym, a o 14 z matematyki rozszerzonej, filozofii, łaciny, historii sztuki oraz historii muzyki.

Zgodnie z planem egzaminy ósmoklasisty powinny się rozpocząć 21 kwietnia, matury 4 maja.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o