Producent radiowych hitów łączy siły z utytułowanym muzykiem jazzowym by lektury szkolne przestały być nudne – Graliryka feat. Antek Szydłowski „Romans”

Próżno szukać młodzieży, która z własnej woli sięga po polską poezję z kanonu lektur szkolnych, a jeszcze trudniej znaleźć takich, którzy uważają że są to teksty nie tylko na czasie, ale jednocześnie modne.

Projekt Graliryka już kolejny raz pokazuje, że powinni jak najszybciej zmienić zdanie. Tym razem Juliusz Kamil (producent radiowych hitów Marcina Sójki, Natalii Zastępy, czy Roxie Węgiel) połączył siły z Krzysztofem Baranowskim (zwycięzcą Bielskiej Zadymki Jazzowej 2020) i stworzyli utwór z pogranicza folkpopu i muzyki bardów, w który idealnie wpasowuje się tekst Bolesława Leśmiana – Romans. Wokalistę jak na dzisiejsze czasy przystało znaleźli w internecie. To młodziutki 15-letni Antek Szydłowski z Myślenic, o bardzo dojrzałym głosie i nad wyraz dorosłej wrażliwości muzycznej.

Projekt Graliryka, zmieniając wiersze z kanonu lektur szkolnych we współczesne kompozycje pokazuje, że treści te są ciągle aktualne, a poruszane w nich motywy ponadczasowe. W tej chwili projekt przekroczył 30 000 odsłuchań w serwisach muzycznych, goszcząc na takich playlistach jak New Music Friday oraz Polska Alternatywa Spotify obok czołówki polskiej sceny muzycznej.

Niezwykle współczesny, a zarazem ambitny muzycznie klimat sprawia, że często trudne i stare teksty stają się przystępne i na czasie.

Premiera: 04.09.2020, we wszystkich serwisach muzycznych oraz na Youtube.

Social media:
Instagram: @graliryka Yt: Graliryka Facebook: facebook.com/graliryka
Projekt #GRALIRYKA jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci (#kulturawsieci)

W ramach cyklu, na przełomie lipca i grudnia 2020 pojawi się 15 premierowych piosenek. Celem projektu jest skrócenie dystansu młodego pokolenia do polskiej poezji i przekonanie ich, że poezja jest na czasie i może być fajna.

informacja: MJK Music Talent Management – Magda Kuźnik

Related posts

5 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x