Informacje  

Promesa dla Gminy Myślenice na boisko w Zawadzie

Jeszcze w kwietniu z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski odebrał promesę, dzięki której sfinansowana zostanie budowa wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Dziś umowa została podpisana, a niebawem rozpocznie się procedura przetargowa. Boisko ma powstać jeszcze w tym roku.

W ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego “Małopolskie Boiska 2018” dostaliśmy prawie 200 tysięcy złotych dofinansowania na budowę boiska w Zawadzie. Dziękuję Marszałkowi za przyznane środki i cieszę się, że uczniowie w Zawadzie niebawem będą mogli korzystać z nowego boiska przy Szkole Podstawowej – mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na remont boisk w 54 gminach i powiatach w sumie aż 9 mln zł, a wręczanie promes dla wójtów, burmistrzów i starostów odbyło się 20 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. Gmina Myślenice zgłosiła do projektu możliwość remontu terenu przed Szkołą Podstawową w Zawadzie, które dla dzieci służy jako miejsce do lekcji wychowania fizycznego. Otrzymane dofinansowanie opiewa na kwotę 194 542 zł.

Według planów do 31 sierpnia br. z nowego boiska uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym 2018/2019. Na wszystkich obiektach w ramach programu “Małopolskie Boiska 2018” planuje się m.in. wymianę nawierzchni na bezpieczną – posiadającą wszystkie konieczne atesty.

informacja UMiG Myślenice

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.