Przed nami 100 dni solidarności. Jakie zmiany rząd wprowadza w obostrzeniach mających przeciwdziałać pandemii koronawirusa?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.mówił podczas konferencji premier Morawiecki.

Ogłoszone zmiany w restrykcjach dotyczą m.in. zmian obostrzeń dotyczących szkół i galerii handlowych. Od 28 listopada przywrócona zostaje możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2.

Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia w całej Polsce. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od poprzednich. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Chcę zaapelować, by w święta odbyły się spotkania w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami. Redukcja zakażeń w czasie świąt jest niezwykle ważna. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które umożliwią ograniczenie przemieszczania się. Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce.zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Placówki gastronomiczne oraz wydarzenia kulturalne, a także kina, teatry oraz siłownie i kluby fitness zamknięte do 27 grudnia.

Powiązane wiadomości

4 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x