Górki Myślenice Wiadomości Sportowe

Przełamanie w Sułkowicach, Górki w końcu zwycięskie!

Do jednostronnego widowiska doszło w Sułkowicach, gdzie tamtejsza ekipa rezerw piątoligowej Gościbi mierzyła się z Górkami Myślenice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki w swoim spotkaniu „o być albo nie być” pokonali drużynę gospodarzy aż 0:5 i odnieśli drugie na wiosnę zwycięstwo.

Po ostatnich niezbyt korzystnych spotkaniach Górki Myślenice stanęły do rywalizacji w już ósmym meczu ligowym na wiosnę. Sytuacja w tabeli po ostatnich zmaganiach nie była zbyt korzystna dla myśleniczan, dlatego ewentualna wygrana w starciu z ostatnim zespołem w tabeli była kluczowa do pozostawienia sobie szans na utrzymanie w lidze.

W spotkaniu już od samego początku było oczywiste kto jest faworytem, gdyż Górki przeważały w ofensywie. Chociaż ekipa gospodarzy kilkukrotnie zagroziła, to przyjezdni grali pewnie w obronie. Po kilku szansach, goście wynik otworzyli w 30. minucie za sprawą trafienia Pietrzyka. Ten sam zawodnik podwyższył w ostatniej akcji pierwszej połowy i do szatni gospodarze schodzili z bagażem dwóch trafień.

W drugiej połowie Górki kontynuowały napór ofensywny na bramkę przeciwnika. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki grali dobre spotkanie i już w 63. minucie prowadzili trzema bramkami, a hat-tricka skompletował Pietrzyk. W końcówce meczu padły jeszcze dwa trafienia, a gole zdobyli nominalni obrońcy – Ireneusz Ziaja i Kamil Plewa. Mimo że Sułkowiczanie nie zagrali złego meczu, to goście z Myślenic mogli wygrać jeszcze większą różnicą bramek.

Zwycięstwo w arcyważnym spotkaniu z Gościbią II stało się faktem, a myśleniczanie oprócz przerwania niekorzystnej serii w rundzie rewanżowej w końcu mogli cieszyć się z wygranej w Sułkowicach, skąd Górki jeszcze nigdy nie wywiozły trzech punktów. Ekipa z Myślenic po zwycięstwie przesunęła się w tabeli na dwunastą lokatę i jest dalej w rywalizacji o utrzymanie w A-klasie na kolejny rok.

W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 17:00 Górki u siebie zmierzą się z Toporem Tenczyn. Zapraszamy do kibicowania!

KS Gościbia II Sułkowice – LKS Górki Myślenice 0:5 (0:2)

Bramki:

0:1 30’ Pietrzyk

0:2 45+1’ Pietrzyk as. Malina

0:3 63’ Pietrzyk as. Malina

0:4 71’ Ziaja as. Tokoń

0:5 85’ Plewa as. Pietrzyk

Gościbia II: Krzysztof Majocha – Dawid Górszczak, Łukasz Łaski, Wiesław Światłoń (80’ Piotr Garbień), Jan Garbień, Paweł Łojek, Jakub Betlej, Łukasz Konieczny (80’ Artur Majocha), Daniel Górszczak (80’ Arkadiusz Latoń), Krzysztof Światłoń, Wiktor Gruchała

Górki: Krystian Kubiczek – Paweł Maślak (78’ Jan Ulman), Tomasz Kania, Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja – Sebastian Klasik – Mateusz Obierzyński (kapitan; 32’ Andrzej Szlachetka), Mateusz Pietrzyk, Mateusz Biela, Karol Turała (67’ Tomasz Tokoń) – Kamil Malina (75’ Kamil Plewa)

Ponadto na ławce: Artur Szlachetka, Krystian Klasik

Sędziowie: Michał Bargiel oraz Damian Podolski i Gerard Teper (KS Myślenice)

Widzów: 60

Miejsce: Boisko KS Gościbia w Sułkowicach

Tabela myślenickiej A-klasy (źródło 90 minut.pl)

Okiem Trenera Wojciecha Czajki:„Wchodzimy w kluczowy okres rozgrywek. Bardzo cieszy okazałe zwycięstwo i fakt przełamania się. W tym momencie uwagę skupiamy już na następnej potyczce.”

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.