Gdy w kulturę wchodzi się w gumiakach – Autor : Radosław AMBROŻY

KMY.pl to portal o naszym powiecie zajmujący się tym co dzieje się na naszej ziemi, w naszym powiecie, w naszych gminach. Staramy się stronić od polityki, opierać się na faktach, wydarzeniach i zajmować się lokalnymi problemami. Ale kiedy polityka wchodzi do Nas ze swoimi brudnymi buciorami, obłoconymi parszywą propagandą nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego.

W piątek wieczorem MOKiS gościł na scenie Naszą Myślenicką orkiestrę symfoniczną Concertino, która przygotowała i przepięknie zagrała koncert.
Sala kinowa wypełnił się po brzegi słuchaczami łaknącymi każdej nuty wydobywającej się ze smyczków, puzonów, kontrabasów. Pełna sala, pełne audytorium cóż Myślenice pragną kultury, pragną muzyki wysokich lotów którą w dodatku prezentują lokalni muzycy. Czego pragnąć więcej po zakończonym ciężkim tygodniu pracy. Odpoczynek przy dźwiękach Brahmsa, Karłowicza i Straussa i to w wykonaniu znajomych, na tak wysokim poziomi że nie wierze co słyszę (pragnę podkreślić iż jestem troszkę lepszym znawcą muzyki niż potencjalny zjadacz chleba – ukończona szkoła muzyczna oczywiście w Myślenicach). Poezja – poezja muzyczna zawładnęła uszami i umysłami słuchaczy. Trwaj chwilo – trwaj.

Co piękne jak zawsze w życiu nie trwa długo. Wspaniały koncert dobiega końca, zafascynowana myślenicka widownia owacjami na stojąco żegna wspaniałych muzyków i nie chce ich wypuścić ze sceny licząc na bis. Domagania publiczności stają się faktem wraca dyrygent i zapowiada … o zgrozo wystąpienie lokalnego posła, który z wrodzoną mu lekkością chce przytoczyć słowa Pani Premier. Nie przybył on na koncert, gdyż dotarł 25 minut przed jego zakończeniem. Celem jego wizyty było wygłoszenie propagandowej odezwy do narodu.

Czar prysł.

Dlaczego ? Dlaczego tak nas nienawidzicie, dlaczego chcecie psuś wszystko. Część z widowni opuszcza salę nie chcąc słyszeć jedynie słusznej propagandy, która właśnie w tym miejscu o tym czasie istnieć nie powinna.

To nasze święto, to nasza orkiestra dlaczego pchacie się z buciorami nawet w święto muzyki ? Nie niszczcie nam wszystkiego. Wychodząc zażenowany z sali myślę po co zorganizowano ten koncert ? Czy to metoda jak za dobrych minionych czasów zgonić ludzi w jedno miejsce i tłuc im w głowę jedynie słuszną ideologię ? Czy znów za moje pieniądze uprawia się własny interes ?

Jako mieszkaniec Myślenic, jako osoba o pewnej wrażliwości muzycznej proszę i domagam się szacunku, nie jesteśmy ciemna masą, jesteśmy inteligentnymi ludźmi nie traktujcie nas przedmiotowo lecz podmiotowo. Nie wchodźcie na sale kinowe, koncertowe, widowiskowe ze swoją propagandą. Jeśli ktoś chce posłuchać Waszej „dobrej zmiany” włączy sobie TVP1 gdzie także za jego pieniądze uprawia się jedynie słuszną politykę. Nasza małą kulturę którą tak dziś brutalnie pogwałciliście pozostawcie nam.

Chcę pokazać w tym felietonie jedno, gdy polityka schodzi „na dół” rodzą się demony. Gdy puka do naszych telewizorów możemy je wyłączyć lecz nie życzę sobie by wciskać mi podczas święta muzyki te polityczne brednie.

Mam nadzieję iż nie uraziłem muzyków Concertino moimi przemyśleniami lecz sumienie i dusza nie pozwala mi milczeć gdy czar pięknej muzyki prysł jak bańka mydlana przez wystąpienie przedstawiciela „jedynie słusznej dobrej zmiany”.

Całe szczęście że umysły mądre i inteligentne nie da się kupić za 500+.

Naszą idea i planem był i jest nadal portal informacyjny. Chcemy wraz z osobami tworzącymi KMY.pl by tak pozostało, politykę ograniczyć do lokalnej – samorządowej tej którą winna interesować nas na tym szczeblu, ale jak widać „władcy umysłów” nie pozwolą nam na spokojne życie i upajanie się pięknem płynącej ze sceny muzyki.

Tak więc : „Enjoy the silence”.

O tematach z Publikacji KMY.pl

dyskutyjeny na Forum


Jesteś autorem artykułu który chciałbyś zamieścić lub masz temat którym chcesz zainteresować naszych dziennikarzy – prosimy o kontakt z redakcją KMY.pl

Radosław AMBROŻY

 

 

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL