Puchar Europy Seniorów w Sumo, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, Jan Mastela na siódmym miejscu

Nasz najlepszy obecnie nasz junior Jan Mastela otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo, które odbywały się w Krotoszynie w sobotę i w niedzielę. Zawody dodatkowo miały rangę Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów. W zawodach będących równocześnie eliminacją do World Games wystąpiła czołówka europejska – 110 zawodników z dziewięciu państw.

Pierwszą walkę Janek przegrał z utytułowanym Rosjaninem Shoidun Subodai, natomiast w drugiej repasażowej spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Mikołajem Mrowińskim. Walka była bardzo zacięta, Janek wykonał piękny rzut suplesowy i zdaniem większości obserwatorów, powinien wygrać. Sędziowie jednak zdecydowali, że walka będzie powtórzona. Niestety nasz zawodnik nie wytrzymał presji i w powtórzonej walce dał się wypchnąć za pole walki. Ostatecznie w swoim debiucie w reprezentacji Polski seniorów zajął siódme miejsce.

Również w niedzielę 19 września odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze, na którym wybrano nowego Prezesa i sześciu Członków Zarządu. Nowym prezesem został najwyższy rangą polski sędzia sumo Kewin Rozum. Delegat KS Dalin Ryszard Szpakiewicz został wybrany na Przewodniczącego Komisji Dyscyplinarno – Arbitrażowej Polskiego Związku Sumo.

informacja: KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

Skip to content