Puchar Europy w Sumo – Erd –Węgry

W Pucharze Europy w węgierskim Erd uczestniczyło 390 zawodników i zawodniczek z 8 krajów: Węgier, Ukrainy, Estonii, Niemiec, Włoch, Norwegii, Rosji i Polski. Walki odbywały się we wszystkich grupach wiekowych: młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów. W grupie seniorów zawody były równocześnie etapem kwalifikacji do Word Games, które odbędą się w 2021 roku w Stanach Zjednoczonych.

Ze względu na brak funduszy na wyjazd w Polskim Związku Sumo reprezentacja Polski liczyła zaledwie 17 zawodników i zawodniczek, którzy musieli opłacić udział ze środków własnych, lub klubów. Wśród nich było dwóch zawodników KS Dalin – Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska, którzy wyjechali na zawody w towarzystwie trenerów Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza. Wyjazd został zrealizowany dzięki wydatnej pomocy sponsorów.

Nasi zawodnicy, podobnie jak większość uczestników skorzystali z regulaminowej możliwości startu w dwóch grupach wiekowych – swojej U18 i starszej U21. Dzięki temu stoczyli więcej walk zdobywając trzy medale – dwa złote i jeden srebrny. Krzysiek Szpakiewicz walczący w obydwu grupach wiekowych w kategorii wagowej do 60 kg był bezkonkurencyjny w finale pokonując reprezentantów Węgier – Zoltana Madarassy i Estonii – Nikitę Kurylovicha. Kuba Miska walczył w kat. wagowej do 70 kg.

Paradoksalnie srebrny medal zdobył w grupie starszej U21 przegrywając jedynie z Ukraińcem Volodymyrem Belovtsovem, a w grupie U18 zajął piąte miejsce. Pierwszą walkę przegrał z Włochem Federico Vergari, a następnie po wygraniu dwóch walk repasażowych w pojedynku o brązowy medal zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Akosem Gyntitsem. Jak to się często zdarza w sumo o porażce zadecydował ułamek sekundy.

Bardzo cieszy nas postawa zawodników, którzy pomimo różnego typu przeszkód w treningach walczyli bardzo skutecznie z trudnymi przeciwnikami. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzieżowców, które odbędą się 24 lutego w Myślenicach.

Sekcja zapaśnicza składa podziękowania Państwu Marcie i Janowi Sawickim za pomoc w realizacji wyjazdu, oraz Panu Jarosławowi Bochenkowi z firmy Seat Dynamica za udostępnienie samochodu na wyjazd.

informacja KS Dalin Zapasy

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL