Pucharu Polski Juniorów w Sumo

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo Zamość

W dniach 9 i 10 marca w Zamościu odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

W zawodach uczestniczyło łącznie 193 zawodniczek i zawodników z kilkunastu polskich klubów. Puchar Polski był również kolejnym etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy . Klub Sportowy Dalin reprezentowało trzech zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg, Jakub Miska w kat. wagowej do 70 kg a i Jan Mastela w kat. wagowej do 80 kg. Jan Mastela , jeszcze junior młodszy, po raz kolejny pokazał, że potrafi zdobywać medale również w starszej grupie wiekowej. W swojej kategorii wagowej wygrał pięć wallk, a przegrał tylko walkę półfinałową z Piotrem Sikorą z Kobylina zajmując trzecie miejsce.

Krzysztof Szpakiewicz, który wygrał dwie walki i dwie przegrał również zajął trzecie miejsce. Jakub Miska podobnie jak przed miesiącem w Dębicy natrafił na zawodników ze ścisłej czołówki i w efekcie z jedną wygraną walką zajął dziewiąte miejsce.

Po występie w Zamościu nastąpiły przetasowania w rankingu naszych zawodników do reprezentacji na ME. Krzysztof Szpakiewicz spadł z pierwszego na drugie miejsce, a Jan Mastela awansował na trzecie miejsce. O kwalifikacji do reprezentacji Polski na ME zadecyduje lokata podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się z końcem czerwca. Do wyjazdu kwalifikuje się po dwóch zawodników w każdej kategorii wagowej.

Zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej i sumo składają serdeczne podziękowania firmie Seat Dynamica za udostępnienie wygodnego i nowoczesnego samochodu na wyjazd do Zamościa.