Puchar Polski Juniorów w Sumo Krotoszyn

W zawodach uczestniczyło 118 zawodników z 12 klubów polskich, oraz dodatkowo trójka zawodników z Azerbejdżanu. Puchar Polski był również pierwszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Klub Sportowy Dalin reprezentowało dwóch juniorów. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 60 kg i Jakub Miska w kat. do 70 kg.

Kolejne zwycięstwo odniósł Krzysztof Szpakiewicz pokonując w finale Mikołaja Raźniaka z Krotoszyna. Był to już ich szósty finał w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Stan rywalizacji obydwu czołowych zawodników, którzy zdominowali rywalizację w najniższej kategorii wagowej w grupie kadetów, a obecnie juniorów wynosi obecnie 4:2 na korzyść Krzyśka.

Znacznie trudniejsze zadanie miał Jakub Miska. W jego kategorii wagowej spośród dwunastu zawodników występowało sześciu medalistów Mistrzostw Polski i Europy w różnych grupach wiekowych. Pierwszą walkę przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Piotrem Sikorą , a w drugiej uległ zawodnikowi z Warszawy Tymoteuszowi Żebrowskiemu. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Oczywiście nie przekreśla to jeszcze szans awansu Kuby do reprezentacji, ponieważ w przyszłym roku zawodników czekają jeszcze trzy turnieje kwalifikacyjne do ME.

Były to już ostatnie tegoroczne zawody najwyższej rangi zarówno w zapasach jak i w sumo. W grudniu planowane są jeszcze zawody sprawnościowe dla najmłodszych.

Cieszy również fakt, że na koniec 2018 roku Krzysztof Szpakiewicz w rankingu Sport- Zony na najskuteczniejszego zawodnika zajmuje dziewiąte miejsce wśród wszystkich zawodników i zawodniczek sumo, a wśród chłopców czwarte miejsce.

Pełne podsumowanie mijającego roku z podaniem punktacji ze Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży zostanie przedstawione po opublikowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

informacja KS Dalin Zapasy

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL