Puchar Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny. Jan Mastela z kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W rozgrywanym w Warszawie turnieju uczestniczyło 212 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zakończeniu rywalizacji w drugim etapie punkty zostaną zsumowane i szesnastu najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej zakwalifikuje się do finału.

KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników. Byli to: Jan Mastela i Mikołaj Łętocha. Jan Mastela, nie zmieścił się w limicie kategorii wagowej do 80 kg i walczył w kat. wagowej do 92 kg. Rozpoczął bardzo dobrze pokonując błyskawicznie Filipa Płatka z Piaseczna. Niestety w drugiej walce spotkał się z późniejszym złotym medalistą Erykiem Chainem z Warszawy z którym przegrał na punkty i dodatkowo nabawił się kontuzji biodra. Przystąpił jednak do kolejnej walki z Karolem Staniewiczem z Raciborza i pomimo dobrego początku przegrał na punkty. Dzięki dużej zdobyczy punktowej zajął 11 miejsce, które na tą chwilę gwarantuje awans do OOM. Mikołaj Łętocha walczący w najliczniejszej kategorii wagowej do 60 kg po raz kolejny natrafił na bardzo silnych przeciwników Daniela Ziobronia z Dębicy i Isa Kathajewa z Białegostoku z którymi przegrał zajmując miejsce w 3 dziesiątce.

Pomimo przegranej pokazał, że potrafi walczyć i szczególnie w drugiej walce był bliski sprawienia niespodzianki.

W zawodach uczestniczył również trzeci z reprezentantów woj. małopolskiego Dariusz Korczyński z Gladiatora Kraków zajmując 14 miejsce. Kolejna szansa na zdobycie punktów rankingowych będzie już z końcem marca podczas Pucharu Polski w Janowie Lubelskim.

Zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej składają serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Bochenkowi za udostępnienie na wyjazd do Warszawy niezawodnego samochodu Seat Leon.