Puchar Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny

W turnieju o Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznym w Warszawie w dniach 1 – 3 marca 2019 r. uczestniczyło 211 zawodników z 49 klubów z całej Polski. Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zakończeniu rywalizacji w drugim etapie punkty zostaną zsumowane i szesnastu najlepszych zawodników zakwalifikuje się do finału.

KS Dalin reprezentowało trzech zawodników. Byli to: Jan Mastela, Jakub Miska i Mikołaj Łętocha. Wspaniały sukces odniósł Jan Mastela, który wygrał cztery walki eliminacyjne i awansował do finału kategorii wagowej do 80 kg.

W finale zmierzył się z Mateuszem Kłębowskim z Pabianic. Niestety podczas próby wykonania rzutu został skontrowany i przegrał przez położenie na łopatki zdobywając srebrny medal. Jakub Miska walczył w jednej z najliczniejszych kategorii wagowych do 71 kg. Początek był bardzo dobry – Kuba wygrał walkę na punkty z trudnym przeciwnikiem Tomaszem Miterem, lecz kolejne dwie przegrał zajmując ostatecznie 24 miejsce. Mikołaj Łętocha po raz kolejny pechowo polosował i trafił już w pierwszej walce na faworyta – aktualnego Mistrza Europy Oliviera Skrzypczaka. Przegrał przez przewagę techniczną, lecz w drugiej walce – również przegranej stawił silny opór i pokazał, że potrafi walczyć. Ostatecznie zajął ostatnie punktowane miejsce – szesnaste w kat. wagowej do 55 kg.

Miejsce medalowe zajęte w I Pucharze Polski gwarantuje awans Jana Masteli do Finałów OOM. Pozostali zawodnicy plus dwójka nieobecnych w Warszawie Krzysztofa Szpakiewicza i Huberta Tylka będzie mieć ostatnią szansę wywalczenia kwalifikacji pod koniec marca na zawodach w Kostrzyniu.

informacja KS Dalin Zapasy

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL