Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dnach 10-11.05 pięciu zawodników KS Dalin walczyło w Kielcach w Pucharze Polski w Sumo, który był równocześnie kolejnym – drugim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w 2019 r. W zawodach uczestniczyło 221 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całej Polski. Przed rozpoczęciem walk pucharowych dodatkowo rozegrano turniej dla najmłodszych, w którym brało udział ponad 80 dziewcząt i chłopców. W tej grupie nasz klub reprezentował Kacper Żelazny, który zdobył dwa złote medale – w swojej kategorii wagowej do 85 kg i w kategorii Open .

Pozostała czwórka zawodników, którzy startowali w turnieju głównym wywalczyli jeden złoty medal, dwa brązowe, piąte i siódme miejsce. W grupie kadetów Jan Mastela, który ostatnio startuje najczęściej w dwóch kategoriach wagowych wywalczył złoty medal w kat. wagowej do 85 kg i brązowy w kat. wagowej do 95 kg.
Niestety drugi zawodnik z grupy kadetów Mikołaj Łętocha walczący w najliczniejszej kat. wagowej do 55 kg trafił na wymagających przeciwników i w efekcie zajął siódme miejsce w gronie 16 zawodników. W grupie Młodzików walczyli debiutanci Kacper Bijan w kat. wagowej do 35 kg i Filip Pacelt w kat. wagowej do 60 kg. Kacper wywalczył brązowy medal, a Filip zajął piąte miejsce.

Jan Mastela dzięki wygranej w kat. wagowej do 85 kg awansował na pierwsze miejsce w rankingu do Mistrzostw Europy ze zdobyczą 4 punktów. Spośród pozostałych zawodników chciałbym wyróżnić szczególnie debiutantów : Kacpra Żelaznego, Kacpra Bijana i Filipa Pacelta, którzy pomimo tremy spisali się bardzo dobrze. Filip niestety w wyniku losowania trafił do grupy ze starszymi o dwa lata przeciwnikami, którzy już od kilku lat występują w zawodach sumo i mimo ambitnej postawy nie awansował do strefy medalowej.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Reprezentacja woj. małopolskiego składała się z 9 zawodników i dwóch trenerów: Marka Niemca i Ryszarda Szpakiewicza.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin na treningach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17,00-18,30 przyjmuje zapisy chłopców w wieku powyżej 9 lat. Serdecznie zapraszamy.

informacja KS Dalin Zapasy

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x