Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo Kielce – Nowiny 11-12. 05. 2018

W dnach 11-12.05 czterech zawodników KS Dalin walczyło w Kielcach w Pucharze Polski w Sumo, który był równocześnie kolejnym – trzecim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w 2018 r. W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 241 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całej Polski. Nasi zawodnicy, startując w okrojonym składzie nie powtórzyli ubiegłorocznego sukcesu zdobywając jeden srebrny medal, który wywalczył niezawodny Krzysztof Szpakiewicz.

W grupie Młodzików walczyli Hubert Tylek w kategorii wagowej do 55 kg i Antoni Starzec w kat. wagowej do 55 kg. Oboje zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych. Debiutujący w zawodach sumo Hubert wygrał walkę z Mateuszem Czosnkiem z Olsztyna, a przegrał z późniejszymi medalistami – Piotrem Pytką z Lublina i z Igorem Misterowiczem ze Strzelec Opolskich. Antoni Starzec pokonał Mateusza Horodko z Zamościa i Patryka Kolompara z Lublina, a przegrał podobnie jak Hubert z medalistami Adamem Wódkowskim z Kielc i Wiktorem Totonem z Rzeszowa.

Nie zawiódł Krzysztof Szpakiewicz, który wygrał trzy walki w kategorii wagowej do 55 kg Kadetów, lecz w finale zaliczył wpadkę przegrywając ze swoim największym konkurentem Mikołajem Raźniakiem z Krotoszyna. Walka finałowa miała właściwie dwie odsłony.

W pierwszym starciu Krzysiek wykonał efektowny rzut po którym sędzia wskazał jego zwycięstwo, lecz werdykt zakwestionował sędzia pomocniczy. Zarządzono powtórkę walki, w której tym razem lepszy był przeciwnik. Największego pecha miał walczący w kategorii wagowej do 75 kg Kadetów Jan Mastela. W pierwszej i jak się okazało jedynej walce przegrał z Adrianem Orlikowskim z Pyrzyc. Niestety jego przeciwnik kolejną walkę przegrał i nie pociągnął Janka do walk repasażowych.

Wszyscy nasi zawodnicy spisali się dobrze, lecz tym razem nie przełożyło się to na zdobycze medalowe. Krzysiek pomimo przegranej walki finałowej utrzymał przewagę w rankingu do Mistrzostw Europy ze zdobyczą 5 punktów.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin na treningach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17,00-18,30 przyjmuje zapisy chłopców w wieku powyżej 9 lat. Serdecznie zapraszamy.

informacja KS Dalin – Zapasy

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub