Puchar Rabusia: Zdecydowane mistrzostwo Pasów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dużo dobrej – dziecięcej – piłki można było zobaczyć w niedzielę na hali Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego w Dobczycach.

Na piłkarskie zmagania o Puchar Rabusia w kat. Żaków (chłopcy z r.2011 i młodsi) do Dobczyc zjechały ekipy z całej Małopolski – co więcej zameldowali się także przedstawiciele województwa Śląskiego – UKS Lisek Milówka. Jak przystało na “górali z Milówki” młodzi gracze tej ekipy pokazali kapitalną wolę walki w każdym ze spotkań.

Oprócz nich na brawa zasłużyli także przedstawiciele “krakowskiej piłki” czyli futboliści Wisły, Cracovii czy też Hutnika. Umiejętnościami nie byli gorsi również piłkarze z polskiego bieguna ciepła – czyli gracze Unii Tarnów i Tarnovii. Dużej rzeszy kibiców pokazali się także żacy z Termalicy Bruk-Bet Nieciecza oraz rzecz jasna, Raby Dobczyce.

Łącznie w niedzielę w Dobczycach rozegrano aż 28 piłkarskich pojedynków Żaków w których padło dokładnie 108 goli! Wśród blisko 100 małych piłkarzy najlepsi okazali się być zawodnicy Cracovii Kraków, którzy bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje mecze – zgarniając puchar Rabusia.

Oprócz pucharu – przedstawiciel partnerskiej firmy Vitasport.pl pan Grzegorz Mazur, wręczył dodatkowo piłkarskie gadżety dla najlepszego bramkarza – Wojciech Rajda (Cracovia) – oraz zawodnika – Wojciech Kaczówka (Tarnovia).

Inicjatywą zorganizowania Pucharu Rabusia było umożliwienie młodym zawodnikom KS Raba gry z najlepszymi drużynami z naszej okolicy. Cel ten udało się zrealizować, za co dziękuję wszystkim trenerom którzy przyjęli zaproszenie na turniejrozpoczął podsumowanie Jakub Piech, trener dobczyckich Żaków.

Obsada turnieju na pewno nie zawiodła, mogliśmy obserwować świetne spotkania w których nie brakowało pięknych akcji. Nadrzędny cel jaki stawiamy zawodnikom to przede wszystkim dobra zabawa stąd turniej był na zasadach towarzyskich – nie prowadziliśmy otwartej tabeli i wyników. Mimo tego trzeba przyznać że na parkiecie prowadzona była zaciekła rywalizacja o zwycięstwo w każdym meczu – cieszę się, że wszystkie mecze rozgrywane były w duchu gry Fair Play – podkreślił szkoleniowiec Piech.

Jako trener zespołu Raby cieszę się, że moi zawodnicy mieli możliwość gry w takim turnieju. Mimo, że ugraliśmy tylko jeden remis jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Walczyliśmy z całych sił, żeby pokazać się z jak najlepszej strony przed licznie zgromadzoną widownią. Przed nami czas na wyciągnięcie wniosków, tych organizacyjnych jak i sportowych. Mam nadzieję, że druga edycja Pucharu Rabusia przysporzy nam jeszcze więcej emocji.

Kulisy video – dostępne pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=NkrwZbu-JVY

informacja KS Raba Dobczyce

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x