Punkty szczepień masowych w powiecie myślenickim

Pandemia postępuje, widzimy wzrost zachorowań także w naszym regionie, dlatego reagujemy i nasz Powiat również przygotowuje się do zorganizowania punktów szczepień masowych.mówi starosta Józef Tomal, który dziś w tej sprawie zwołał w trybie online spotkanie z burmistrzami i wójtami gmin z terenu powiatu.

Planowane jest uruchomienie dwóch punktów szczepień masowych w największych miastach powiatu myślenickiego. Pierwszy punkt przygotowany przez Powiat Myślenicki zlokalizowany będzie w siedzibie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych ul. Żeromskiego 17, kolejny punkt zorganizowany ma być przez Gminę i Miasto Dobczyce i będzie się mieścić w siedzibie Specjalmed ul.Zarabie 35c.

Starostwo Powiatowe rekomenduje, aby ze względu na położenie mieszkańcy gmin: Myślenice, Sułkowice, Tokarnia, Pcim, Lubień korzystali z punktu szczepień w Myślenicach, a mieszkańcy gmin: Dobczyce, Siepraw, Wiśniowa, Raciechowice szczepili się w punkcie w Dobczycach.

Jak informuje urząd o tym, gdzie i ile ostatecznie punktów zostanie utworzonych na terenie naszego powiatu zdecyduje NFZ oraz Wojewoda Małopolski w ciągu najbliższych dni.

Należy pamiętać, że na terenie naszego powiatu funkcjonuje aktualnie 17 punktów szczepień w poszczególnych gminach: są to przychodnie POZ (podstawowej opieki zdrowotnej). I nadal w tych punktach można się zaszczepić. Natomiast w II kwartale br. zostaną uruchomione dodatkowe punkty szczepień masowych, które mają wesprzeć system szczepień i spowodować, żeby w ciągu krótkiego okresu czasu zaszczepić jak najwięcej osób, gdyż spodziewamy się zwiększenia ilości dostaw szczepionek.

Trwająca trzecia fala pandemii COVID-19, a także większa dostępność szczepionek sprawiają, że przyspieszony zostaje programu szczepień. Niestety w dniu wczorajszym podczas uwolnionej rejestracji osób w wieku powyżej 40 lat, doszło do wielu niejasności i obecnie osoby jakie dokonały rejestracji szczególnie z grupy 40 – 49 lat mają anulowane ustalone wczoraj terminy.

informacja Powiat Myślenicki
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content