Raciechowice: Radni wybrali wiceprzewodniczącego

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dopiero przy drugiej próbie radni wybrali wiceprzewodniczącego rady gminy w Raciechowicach. Tym samym uzupełniono skład prezydium. Powołanym wiceprzewodniczącym został Kazimierz Chmielek, na którego w głosowaniu tajnym oddano 13 głosów przy 1 wstrzymującym się głosie.

Była to jedyna kandydatura jaką zgłoszono na wakat po radnej Jolancie Łaciak, która zrezygnowała wraz z Danutą Grzesik z zasiadania w prezydium rady gminy oraz Robercie Żurku który został wcześniej wybrany wiceprzewodniczącym po czym odwołany z tej funkcji powołany został na przewodniczącego rady w głosowaniu podczas wrześniowej sesji.

Jeszcze przez wysunięciem kandydatury Kazimierza Chmielka, padła deklaracja Danuty Grzesik przewodniczącej klubu PiS w radzie, iż zostanie przez radnych z jej klubu poparta każda kandydatura jaka zostanie wysunięta.

Na wcześniejszej sesji odbyła się pierwsza próba wyboru wiceprzewodniczącego. Wówczas jedyną kandydatką była radna Anna Panek. W wyniku głosowania nie została wybrana na to stanowisko, gdyż “za” jej kandydaturą głosowało tylko 6 radnych przy 1 głosie sprzeciwu oraz 6 głosach przeciw i 1 nieważnym.

Wybór nowego wiceprzewodniczącego zamyka proces zmiany prezydium rady gminy w Raciechowicach. Po rezygnacji Danuty Grzesik (PiS) i Jolanty Łaciak (PiS), obecnie funkcję przewodniczącego sprawuje Robert Żurek, a jego zastępcą po ostatniej sesji został Kazimierz Chmielek.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x