Raciechowice: Serce na nakrętki, aby pomóc potrzebującym

W dniu 18 maja przy Szkole Podstawowej w Raciechowicach odbył się montaż oraz symboliczne przekazanie mieszkańcom Serca na plastikowe nakrętki, które mają pomóc w zbiórkach pieniędzy dla chorych i potrzebujących.

Symbolicznego przekazania mieszkańcom serca do którego można wrzucać plastikowe nakrętki dokonał Wójt Wacław Żarski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciechowicach Pani Agnieszka Podsiadło oraz opiekunki Szkolnego klubu Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego. To właśnie na terenie szkoły, przy wejściu głównym, stanęło wyżej wspomniane Serce. Pierwsze plastikowe nakrętki wylądowały już w koszu.

Pomysł udało się zrealizować dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu wójta oraz bezinteresownej pomocy ze strony właścicieli firmy AKPO z Zegartowic. To właśnie pracownicy tego przedsiębiorstwa wraz z właścicielami za darmo wykonali Serce, które teraz będzie można zapełniać plastikowymi zakrętkami.
Jak ważna, potrzebna i cenna jest ta inicjatywa może świadczyć fakt, że jest to już drugie serce na terenie Raciechowic gdzie można wrzucać zakrętki. Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy włączą się w akcję zbierania zakrętek, a zdobyte w ten sposób fundusze wspomogą chorych i potrzebujących.

Jakie nakrętki wrzucać do specjalnego kosza?
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

informacja: UG Raciechowice
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content