Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego nr 6 informuje o nieścisłościach finansowych

Na profilu w mediach społecznościowych Przedszkola Samorządowego nr 6 w Myślenicach oraz w mailu jaki został przekazany do naszej redakcji Rada Rodziców tej placówki opisuje nieścisłości finansowe jakie ich zdaniem zaszły w rozliczeniu funduszu Rady Rodziców.

Rada Rodziców zaniepokojona stanem środków zgromadzonych w ramach swojego funduszu postanowiła sprawdzić jego wydatkowanie i w połowie roku szkolnego 2019/2020 zapadła decyzja o przeprowadzeniu sprawozdania z realizacji funduszu. Do tego czasu wszystkie dokumenty oraz środki zgromadzone w ramach wpłat rodziców przechowywane były w sekretariacie placówki przez panią Dyrektor.

W ramach swojej prośby do sprawdzenia i dyspozycji przedstawicieli Rady Rodziców zostały udostępnione dokumenty z bieżącego roku szkolnego. Podczas ich sprawdzania zaniepokojenie i wątpliwości wzbudziły dokumenty księgowe które zostały wystawione na Gminę Myślenice a nie na Radę Rodziców, mimo że zostały z niego rozliczone.

Rodzice poprosili o wyjaśnienie rozliczenia siedmiu faktur w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach i otrzymali informacje, że faktury te zapłacone zostały przez Urząd. Podczas zebrania Rady Rodziców jakie odbyło się z udziałem Naczelnik Wydziału Edukacji myślenickiego magistratu oraz panią Dyrektor, rodzice usłyszeli, że taka sytuacja miała miejsce i jej celem było uzyskanie pieniędzy na spłatę kolejnej faktury, której również jak się okazało płatnikiem była Gmina Myślenice.

Kolejnym problemem jak się okazało było rozliczenie pieniędzy z ubiegłorocznego festynu przedszkolnego. W sprawozdaniu jako dochód z tej imprezy widniała kwota 5500 zł oraz jak została poinformowana Rada Rodziców środki zostały wpłacone na konto urzędu. Niestety środki pojawiły się na koncie gminy dopiero dwa dni po zebraniu a kwota jaka została przelana wynosiła 5000 zł.

Zaniepokojeni faktami jakie wyszły na jaw rodzice postanowili dokonać kontroli wcześniejszych lat funduszu rady Rodziców. Niestety Dyrektor placówki oświadczyła rodzicom, że dokumenty zostały zniszczone.

W urzędzie odbyło się spotkanie Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego nr 6 z burmistrzem Myślenic, na którym przekazane zostały wszystkie wątpliwości rodziców dotyczące stanu finansów funduszu.

Jak informują rodzice burmistrz dopatrzył się w postępowaniu pani Dyrektor jedynie przesunięcia środków na pokrycie kolejnej faktury.

Obecnie pani Dyrektor znajduje się na urlopie. Chcieliśmy zadać kilka pytań i prosić o wyjaśnienia panią Dyrektor. Zapytana w ubiegłym tygodniu o adres e-mail na jaki mogły by być przesłane pytania oświadczyła, że „nie posiada i przebywa na urlopie”. Skierowaliśmy również pytania do gminy, lecz na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content