Radni powiatowi przyjęli sprawozdanie finansowe szpitala

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Jednymi z najważniejszych punktów dzisiejszej sesji Rady Powiatu, były sprawy związane ze szpitalem w Myślenicach. Podczas sesji głosami radnych Forum Ziemi Myślenickiej i Wspólnie dla Powiatu oraz głosem radnej PiS Jolanty Majki radni zatwierdzili roczne sprawozdanie finansowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Wynik głosowania 14 do 11 pozwolił na zatwierdzenie i przyjęcia sprawozdania, które już raz było przedmiotem obrad i wówczas radni nie podjęli uchwały gdyż wynik głosowania zakończył się rezultatem 12 do 12 głosów.

Podczas obrad wywiązała się burzliwa dyskusja pomiędzy radnym Robertem Pitalą (PiS) a dyrektorem SP ZOZ w Myślenicach Adamem Styczniem.

Z definicji szpital jest po to by leczył pacjentów, a nie przynosił zysków. Ma się bilansować, ale jeśli usługi są wycenione poniżej kosztów jakie ponosi szpital i  gdyby finansowane były wszystkie świadczenia nie było by problemów ze startąodpowiadał na pytanie radnego Roberta Pitali dyrektor szpitala Adam Styczeń.

Dlaczego Szpital który leży na terenie gminy został obciążony podatkiem który pobiera gmina Myślenice. Rok rocznie podatek był naliczany ale nie pobierany i gmina się rozwijała. Dlaczego teraz szpital leżący w Myślenicach popadł w niełaskę tej gminypytał Kazimierz Panuś przewodniczący komisji zdrowia.

Kolejnymi punktami było przyjęcie oceny sytuacji ekonomiczno – finansowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach oraz podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Programu naprawczego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach na lata 2019 – 2021” i te uchwały zostały również przez radnych powiatowych przyjęte.

Dyrektor Adam Styczeń przedstawiał radnym powody dlaczego szpital myślenicki ma straty i jaki jest główny powód ich generowania. To niedoszacowane procedury medyczne, które często wykonywane są w szpitalu powiatowym oraz nie płacenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia za wykonane ponad ryczałt usługi w szpitalu. Podczas wypowiedzi dyrektora padało wiele przykładów procedur jakie są w dużej części niedoszacowane przez płatnika.

To nie szpital należy naprawiać lecz finansowanie służby zdrowiaspuentował dyskusję dyrektor szpitala.

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x