Informacje  

Ranking Szkół 2018 – MSG pnie się w górę

Ukazał się co roczny ranking szkół przygotowany przez portal edukacyjny Perspektywy, który jest często wyznacznikiem i stanowi podstawę do wyboru szkoły dla kandydatów do liceów i techników, oraz pokazuje trendy w rozwoju poszczególnych placówek oświatowych, które są notowane i badane przez Perspektywy.

Tegoroczny ranking jest jubileuszowym bo XX notowaniem i ocenianiem szkół pod względem osiągnięć uczniów, w ocenie placówki edukacyjnej pod uwagę brane są sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz w przypadku techników wyniki egzaminu zawodowego.

W edycji 2018 za najlepsze Liceum w Polsce zostało uznane XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie a w śród techników najwyżej zostało ocenione Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Jak na tle najlepszych szkól wypadły szkoły średnie z terenu powiatu Myślenickiego ? W rankingu odnaleźliśmy trzy takie szkoły. Wspaniałym rezultatem może pochwalić się Małopolska Szkoła Gościnności, która zajęła 14 miejsce w rankingu głównym i 4 miejsce w rankingu małopolskim. Wśród liceów notowane jest I Liceum Ogólnokształcące im. T.Kościuszki w Myślenicach, które zajęło 45 miejsce w rankingu małopolskim niestety w rankingu głównym jest poza pierwszą 500 i jest to znaczy spadek gdyż w roku 2017 “Kościuszko” zajmował 389 miejsce. II Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach w rankingu małopolskim zajęło 54 miejsce i podobnie jak I LO jest poza pierwszą 500 liceów w Polsce.

informacja : Perspektywy

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.