Ranking Szkół – Perspektywy 2020. Jak w rankingu wypadają szkoły z powiatu myślenickiego?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dwudziesty ranking szkół przygotowany przez “Perspektywy” kolejny raz klasyfikuje i ocenia szkoły w Polsce. Opublikowany w dniu dzisiejszym ranking zawiera pięć kategorii, dwie główne Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020 i Rankingu Techników 2020 oraz trzy ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2020, Rankingu Maturalnego Techników 2020 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2020.

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 to: Uniwersyteckie LO w Toruniu (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).

Myślenickie licea uplasowały się poniżej pierwszej pięćsetki w rankingu ogólnopolskim. Miejsce 631 zajęło II LO im. Tytusa Chałubińskiego, a I LO im. Kościuszki w tegorocznej edycji zajęło 650 miejsce. W zestawieniu liceów małopolskich “Tytus” uplasował się na 55 miejscu, a “Kościuszko” na 57.

Kolejny rok znakomicie wypada Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolskiej Szkoły Gościnności. W krajowym ranking zajęło bardzo wysokie 21 miejsce (w roku 2019 – 38 miejsce). W zestawieniu małopolskim Technikum ze Zdrojowej zajęło 5 miejsce.

Najwyżej z pozostałych szkół technicznych w zestawieniu małopolskim znajduje się myślenicki “Rej” który otrzymał 46 miejsce, dalej jest Technikum z Dobczyc (83 miejsce) oraz Technikum im. A. Średniawskiego (89 miejsce).

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Pełne zestawienie wyników z rankingu znajduje się na stronach:
www.licea.perspektywy.pl
www.technika.perspektywy.pl

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o