Podczas tegorocznej edycji SMYK Fest udało się zebrać ponad 194 tys. zł. “Rozbiliśmy bank” – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy

Nikt z mieszkańców nie spodziewał się tak wyjątkowego wydarzenia w Myślenicach. Wydarzenia, o którym usłyszała cała Polska i które ściągnęło do Myślenic tysiące osób. Potwierdziło się jedno: SMYK FEST 2021 im. Kacperka Chodurka to największy muzyczny festiwal charytatywny w Polsce.

Rekordowa kwota zebrana dla naszych Smyków.

Podczas tegorocznej edycji SMYK FEST’u udało się zebrać 194 403,36 złotych! To ponad 4 razy więcej niż w roku ubiegłym. Środki w całości zostaną przekazane na leczenie, rehabilitacje, zakup sprzętu medycznego i operację dla: Lilianki, Kacperka i Madzi, dla których w tym roku grał SMYK FEST. Warto dodać, że Fundacja Akuratna nie pobiera żadnych prowizji, zatem 100% darowizn, które zostały przekazane dla dzieciaków, zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z leczeniem i pomocą dla nich.

Jedyny taki festiwal w Polsce.

Dzięki współpracy z Fundacją Kultury bez Barier, koncerty w ramach festiwalu były częściowo tłumaczone na Polski Język Migowy przez znakomitych tłumaczy, w których zakochała się myślenicka publiczność. Dla organizatorów istotną sprawą jest to, że kultura powinna być dostępna dla wszystkich. Cieszymy się, że w naszym festiwalu mogły uczestniczyć osoby głuche i niedosłyszące.

Plejada polskich gwiazd zagrała dla Lilianki, Kacperka i Madzi.

Na tegorocznej scenie festiwalowej nie zabrakło znakomitych nazwisk, osób znanych z pierwszych stron gazet. Wydarzenie poprowadzili aktorzy: Julia Kamińska, Konrad Pondo i Mateusz Janicki. Mistrzynią drugiego planu była influencerka @milabyli, czyli Kamila Piwowarska, która nie tylko relacjonowała na bieżąco kulisy festiwalu, ale przede wszystkim wraz z całym #teammilabyli zebrała dla naszych Smyków ponad 52 tysiące złotych w internetowej zbiórce.
Wyjątkowe koncerty sanah, PAULI ROMY i Krzysztofa ZALEWSKIEGO były wisienką na torcie tegorocznego festiwalu. Wspólnie z artystami nakręcaliśmy pomaganie przy dźwiękach najlepszej muzyki.

Niesiemy poMOC przez żołądek do serca.

Sylwia Bała – finalistka Bake of Ale Ciacho, nasza mistrzyni cukiernictwa w tym roku nie tylko zorganizowała „Cukierenkę dla Smyków”, ale przygotowała wyjątkowe ciastka – cegiełki „eReMeFki”. W ciągu trzech dni spod jej rąk wyszło blisko pół tysiąca tych wyjątkowych ciastek, które zarówno niosły pomoc jak i cieszyły podniebienia darczyńców.
Dodatkowo Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Myślenice, w tym: KGW Górne Przedmieście, KGW Bysina, KGW Trzemeśnia, KGW Łęki oraz KGW Bulina kwestowały sprzedając znakomite smakołyki, również w formie cegiełek.

Bohaterowie Festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji SMYK FEST’u pracowało 58 wolontariuszy. To właśnie oni od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych pracowali w pocie czoła, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. To właśnie z nimi wymieniali Państwo miliony uśmiechów i do ich puszek wrzucali darowizny – za które w imieniu naszych Smyków, serdecznie dziękujemy.

Festiwal pełen odpowiedzialności społecznej.

Nie da się ukryć, że dzięki zaangażowaniu samorządowców, firm prywatnych i innych dobroczyńców – ten festiwal można określić słowem „SUKCES”. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla: Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji Orlen, Fundacji Kultury Bez Barier, Miasta i Gminy Myślenice oraz Burmistrza – Pana Jarosława Szlachetki, Powiatu Myślenickiego oraz Starosty – Pana Józefa Tomala, firmy OMEGA i Pana Szczepana Irzyka, Pana Władysława Kurowskiego – Posła na Sejm RP, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA oraz firm: As-Garnitex, Arndex, Stalmika, Lato na Zarabiu, FLO-Pracownia Florystyczna, OSHEE, Galerii Myślenickiej, Ekopoldex, Lody Mili, Monode, Biletomat, Remar, Ströer, PSB Mrówka Myślenice, OSP Myślenice Górne Przemieście. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wydarzenie zostało objęte współpracą redakcyjną radia RMF FM.
Dziękujemy także wszystkim służbom, które dbały o bezpieczeństwo wolontariuszy i odbiorców festiwalu: Komendzie Straży Miejskiej w Myślenicach, Myślenickiemu Oddziałowi Malta – Służba Medyczna, OSP Myślenice Śródmieście, OSP Polanka i Komendzie Policji Powiatowej w Myślenicach.
Wydarzenie nakręcali dla Was: Fundacja Akuratna i Stowarzyszenie Sportownia.

informacja: SMYK Fest – Fundacja Akuratna

Powiązane wiadomości

Skip to content