Remont wieży kościelnej w Stadnikach z niespodziankąInformacje  

Remont wieży kościelnej w Stadnikach z niespodzianką

Podczas trwającego remontu wieży kościelnej natrafiono na bardzo ciekawe znalezisko. Podczas prac wykonywanych przy remoncie wieży, robotnicy odkryli metalową tubę.

Po ostrożnym otwarciu okazało się, iż w środku znajduje się dokument potwierdzający datę budowy kościoła oraz kilka monet. Treść listu brzmi następująco : ” A.D. 1947 – 1948. Za pontyfikatu Jego świątobliwości papieża Piusa XII, Kardynała Księcia Metropolity Adama Stefana Sapiehy Bp Krakowskiego, oraz niestrudzonego w pracy apostolskiej Przew. Ks. Prowincjała Michała Wiechety, położono w dniu 13 lipca 1947 r. kamień węgielny i rozpoczęto budowę świątyni Pańskiej i internatu Zgromadzenia Ks. Ks. Pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa w miejscowości Stadniki koło Krakowa.

Na końcu dokumentu utrwalone były również osoby które uczestniczyły przy budowie świątyni. I tak odnaleziono po 70 latach pamiątkę z powstania i budowy kościoła. Teraz kiedy wieża kościelna zostanie odremontowana, to znalezisko będzie przypominać o historii powstania i ludziach którzy wznieśli kościół Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach.

informacja i zdjęcia Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach

Remont wieży kościelnej w Stadnikach z niespodzianką Remont wieży kościelnej w Stadnikach z niespodzianką Remont wieży kościelnej w Stadnikach z niespodzianką Remont wieży kościelnej w Stadnikach z niespodzianką

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub