Rodzice skarżą się na wójta Raciechowic

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W marcu br. informowaliśmy o konkursie jaki odbył się w Raciechowicach na stanowisko dyrektora szkoły. Zakończony konkurs odbił się szerokim echem w lokalnej społeczności i wzbudził wśród mieszkańców związanych ze szkołą duże kontrowersje.

Wyniki konkursu oprotestowali uczniowie przez swoich przedstawicieli zarówno w samorządzie uczniowskim, jak i radzie młodzieżowej gminy Raciechowice, część rodziców i środowiska nauczycielskiego.

W ostatnich dniach zaangażowani w sprawę konkursu rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy Gmina Raciechowice złożyli skargę na wójta w sprawie zatwierdzenia konkursu na dyrektora szkoły w Raciechowicach. Obecnie skargą zajmie się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Gminy Raciechowice.

W przedstawionym wniosku do komisji, składający opisali uchybienia jakie ich zdaniem zaszły podczas samego konkursu oraz jego wyników.

W uzasadnieniu przedstawionego pisma do komisji możemy przeczytać:

Pan dyrektor Janusz Włodarczyk cieszy się wielkim uznaniem wśród uczniów, rodziców, lokalnej społeczności i nauczycieli. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem uczniów i lokalnego środowiska,  dba o kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich (…) Wyniki konkursu były zaskoczeniem dla lokalnej społeczności i wywołały ogromny sprzeciw wszystkich zainteresowanych.
foto facebook Szkoła Raciechowice

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x