Rośnie poziom osób zaszczepionych w powiecie myślenickim, niestety nadal daleko nam do średniej krajowej

Pandemia trwa i mimo zniesienia wielu obostrzeń i restrykcji oraz w dużej części powrotu do normalnego życia i funkcjonowania, pojawia się więcej informacji szczególnie z krajów zachodniej Europy o rosnącej ilości zakażonych koronawirusem. W Europie niepokoi rosnąca ilość przypadków zarażenia się odmianą „delta”, która charakteryzuje się łatwiejszą ekspansją i szybszym przenoszeniem się między ludźmi.

Miesiąc temu opisywaliśmy jak przebiega proces szczepienia w powiecie myślenickim, wracamy do tematu i przedstawiamy jak obecnie wygląda poziom zaszczepienia w rejonie.

W połowie czerwca na czele gmin powiatu myślenickiego była gmina Myślenice z poziomem zaszczepienia 22,4%. Obecnie wskaźnik mieszkańców w pełni zaszczepionych w największej gminie powiatu wynosi 38,8% co plasuje Myślenice na drugim miejscu. Obecnie najwyższy poziom zaszczepienia przeciw Covid-19 występuje w gminie Sułkowice, gdzie według informacji jakie dostarcza rząd zaszczepionych jest 39,4% mieszkańców gminy. Trzecie miejsce zajmuje gmina Siepraw (38,5%).

Kiedy sprawdzaliśmy podawane statystyki na stronach rządowych najniższym wskaźnikiem wykazywała się gmina Pcim, wówczas wynosił on zaledwie 16,8% obecnie w gminie jest już zaszczepionych 32,7% mieszkańców co plasuje Pcim na piątym miejscy zaraz po Dobczycach.

Obecnie gminą z najniższym procentowym zaszczepieniem mieszkańców jest Lubień gdzie pełną dawkę preparatów przyjęło 30,2% mieszkańców.

Porównując powiat myślenicki z danymi pochodzącymi z kraju, gdzie średnia wynosi 42,5% widać, iż żadna z gmin powiatu myślenickiego nie przekroczyła średniej dla całego kraju. Liderem w województwie małopolskim jest miasto Kraków, które może pochwalić się 56,2% zaczepionych mieszkańców.

Powiązane wiadomości

Skip to content