Rośnie zapotrzebowanie na pracowników w Nowym Sączu – Kto znajdzie pracę?

Artykuł Sponsorowany

Braki kadrowe w Nowym Sączu widoczne są w niemal wszystkich segmentach rynku. Poszukiwani są zarówno wysoko wykwalifikowani pracownicy po studiach wyższych, jak i technicy oraz osoby bez kwalifikacji. Szukasz pracy w Nowym Sączu? Zobacz, w których zawodach są największe deficyty kadrowe.

Kierowca samochodu osobowego i ciężarowego

W Małopolsce bardzo prężnie działa branża spedycyjna. Dotyczy to zarówno lokalnych dostaw, jak i transportu na duże odległości. Dlatego kierowcy, zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Poszukiwani są zarówno lokalni dostawcy, jak i chętni do pracy na trasach międzynarodowych. Od nich oczekuje się prawa jazdy kategorii C + E. W transporcie osób zatrudnienie znajdą kierowcy samochodów osobowych i autobusów. Oferty dla nich można znaleźć tutaj: https://www.gowork.pl/praca/nowy-sacz;l.

Zarobki w spedycji zależą od wielu rzeczy, ale ogólnie trzeba powiedzieć, że kierowcy nie narzekają na uposażenia. Najwięcej zarabiają pracownicy zatrudnieni na trasach międzynarodowych, ale też oni muszą się liczyć z największymi niedogodnościami.

Budowlaniec

Budowlaniec to umowne określenie kogoś, kto pracuje na budowie. W rzeczywistości mowa o bardzo wielu specjalnościach i formach zatrudnienia. Brakuje pracowników fizycznych, techników, ale też inżynierów, brygadzistów i kierowników budów.

Jeśli chodzi o specjalizacje, to dużym zainteresowaniem pracodawców cieszą się zbrojarze, betoniarze, monterzy rusztowań, cieśle szalunkowi, ślusarze, murarze oraz pracownicy niewykwalifikowani do wykonywania prostych prac fizycznych.

Kucharz i pomocnik kucharza

W Małopolsce nie brak turystów, którzy muszą gdzieś nocować i jeść. Obecnie, blisko rok po zniesieniu obostrzeń, sytuacja w hotelarstwie zasługuje na miano ustabilizowanej. Trochę inaczej jest w gastronomii, gdzie wciąż jest duża rotacja pracowników. Brakuje przede wszystkim kucharzy i ich pomocników, a także kelnerów. Od kucharzy oczekuje się doświadczenia, pomocnicy i kelnerzy mogą liczyć na przeszkolenie.

Zarobki w gastronomii nie są może najwyższe, jednak trzeba przyznać, że w ostatnim czasie wzrosły. Najwięcej zarabiają kucharze, pomocnicy i kelnerzy mają niższe stawki. Ci ostatni mogą liczyć na napiwki.

Przedstawiciel handlowy

W dynamicznie rozwijającym się regionie nie może zabraknąć przedstawicieli handlowych. To oni są siłą napędową i motorem wielu przedsiębiorstw. Niestety, w Nowym Sączu i okolicach jest spory deficyt handlowców, a także pracowników obsługi posprzedażnej.

Poszukiwani są zwłaszcza handlowcy z doświadczeniem i dobrze zorganizowaną siatką kontaktów branżowych. Oni zazwyczaj osiągają lepsze wyniki, mogą więc liczyć na wyższe wynagrodzenia. Ich praca ma charakter zadaniowy, są rozliczani z realizacji planów sprzedażowych. Nikt nie pyta o przepracowane godziny, co w niektórych sytuacjach bywa bardzo korzystne. Z drugiej strony, by osiągnąć sukces w tym zawodzie, trzeba się wykazać dużą samodyscypliną i dobrą organizacją pracy.

Zarobki? Najlepsi przedstawiciele handlowi zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.

Kasjer sprzedawca w sklepie dyskontowym i przemysłowym

Zarobki w handlu w ostatnich latach bardzo mocno poszybowały w górę i dziś coraz więcej osób wybiera ten zawód jako dający bardzo przyzwoite perspektywy. Już na początku można zarobić znacznie powyżej najniższej krajowej. Po kilku latach zarobki zbliżają się do tych oscylujących wokół średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Plusem pracy w handlu, szczególnie spożywczym, są bardzo niskie wymagania. Praktycznie każdy może aplikować na stanowisko kasjera w dyskoncie i jest wielce prawdopodobne, że zostanie przyjęty.

Sklepach przemysłowych i wyspecjalizowanych w sprzedaży określonych towarów trzeba się wykazać choćby minimalną znajomością branży.

Samodzielny księgowy

Region Małopolski ze stolicą w Krakowie to siedziba wielu firm krajowych i zagranicznych. Także Nowy Sącz, choćby ze względu na położenie relatywnie blisko granicy, przyciąga inwestorów. Małe i średnie firmy, które nie mają rozbudowanej księgowości, poszukują samodzielnych księgowych, którzy będą prowadzili ich rozliczenia i sprawy kadrowe. Oferty skierowane są przede wszystkim do osób z doświadczeniem. Zarobki na tym stanowisku znacznie przekraczają tzw. średnią krajową.

Poszukiwani są także analitycy finansowi i audytorzy oraz doradcy podatkowi, kredytowi i ubezpieczeniowi.

Artykuł Sponsorowany

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content