“ROZERWANI” to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą wielkimi krokami debiutancką EPkę AURY. , czyli Pauli Powroźnik.

Utwór ROZERWANI pokazuje na czym zależy wokalistce: na nieoczywistym chwytliwym tekście wpisanym w melodię, która rozwija się w nieoczekiwanych kierunkach, gdzie słuchacz staje się uczestnikiem i obserwatorem złożonej relacji damsko-męskiej, do której wkradała się rutyna, monotonia, osamotnienie.

Do utworu powstał rysunkowy lyric video.

Wymagająca, przemyślana, dojrzała – w takich trzech słowach opisałabym ten utwór i cały nadchodzący minialbum.

Muzykę do utworu skomponował Tomasz Kunysz z udziałem Moniki Wydrzyńskiej
(połowa duetu Linia Nocna), która jest również autorką tekstu. Miks i master to dzieło Łukasza Muchy. Za produkcję teledysku odpowiada Rafał Felak.

Cały team muzyczny A U R Y. zadbał o to, by stworzyć wokalistce przestrzeń muzyczną, w której artystka czuje się swobodnie ze sobą i swoimi emocjami.
W alternatywnym brzmieniu dynamicznej kompozycji możemy zauważyć ciekawie poprowadzoną melodykę z dojrzałą interpretacją.
Każde słowo w tekście wydaję się być użyte umyślnie, dzięki czemu piosenka uosabia metaforyczne sensy, z którymi każdy słuchacz może sięzidentyfikować.

ROZERWANI opowiadają o okresie po “i żyli długo i szczęśliwie” kiedy opadnie kurz, a po jakimś czasie etap wzajemnej fascynacji przeminie. O rutynie, która dopada nas coraz częściej goniąc za codziennością, a rosnąca obojętność i nieporozumienia wdzierają się do relacji.
A co jeśli odkryjemy, że należymy do dwóch różnych światów?

AURA. – bio

AURA. to pseudonim artystyczny wokalistki, songwriterki Pauli Powroźnik. Łączy muzykę alternatywną z wokalnymi wpływami polskiej piosenki popularnej lat ubiegłych.
Teksty wokalistki są zbiorem prostych historii, jednak o najbardziej inspirujących emocjach towarzyszących nam w życiu: miłości, przyjaźni, nadziejom,rozstaniom, powrotom, trudnym decyzjom.

AURA. nie szufladkuje swojej muzyki, eksperymentuje z formą i przekazem.
W lipcu 2020 r. dołączyła do projektu My Name Is New wytwórni KAYAX , gdzie zadebiutowała singlem “NIEZNAJOMY”.
Tego samego roku zakwalifikowała się do festiwalu RZESZÓW “CARPATHIA FESTIWAL” występując ze swoimautorskim materiałem , gdzie znalazła się wśród 10 finalistów.

W 2021 r. z najnowszym singlem pt. “Rozerwani” została wyróżniona przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki znajdując się w gronie 10 najlepszych młodych artystów w kwalifikacjach do DEBIUTÓW KFPP 2021.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content