Rozpoczęły się rozgrywki III Otwartego Grand Prix Powiatu Myślenickiego “Szachy Niedzielą”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Ponad 100 szachistów rozpoczęła dziś zmaganie w III Otwartym Grand Prix Powiatu Myślenickiego “Szachy Niedzielą”. Zawodnicy zebrali się w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, gdzie podzieleni na trzy grupy rywalizują o punkty w klasyfikacji generalnej oraz o zwycięstwa w poszczególnych turniejach, które będą rozgrywane w każdej z gmin powiatu myślenickiego.

Organizatorami cyklu turniejów są Myślenicka Akademia Talentów oraz Ognisko TKKF w Dobczycach. Cały cykl będzie składał się z 9 turniejów , które będą odbywały się średnio co miesiąc, zawsze w innej gminie. W każdym z turniejów uczestnicy cyklu będą zbierali punkty do klasyfikacji generalnej. Dodatkowo w turniejach rozgrywanych w odległych, mało rozwiniętych szachowo gminach punkty liczone do klasyfikacji generalnej będą przemnażane przez 1,5 (tzw. BONUS). W ogólnej tabeli końcowej będą brane pod uwagę punkty z 7 najlepiej rozegranych turniejów. Zakończenie całego cyklu planowane jest w czerwcu 2020 w Dobczycach.

Turniej rozgrywany jest w systemie szwajcarskim, 7 rund, granych tempem 10 minut na partię dla zawodnika + 5 sekund za każde wykonane posunięcie.

Dodatkowo w każdym turnieju cyklu będzie prowadzona klasyfikacja rodzin, w której liczona będzie suma punktów uzyskanych przez członków rodziny o najbliższej linii pokrewieństwa (rodzeństwo, rodzic, dziecko, dziadkowie, wnuki, prawnuki). Klasyfikowane będą rodziny, z których w danym turnieju będą uczestniczyły minimum 2 osoby. Do klasyfikacji liczone będą punkty uzyskane maksymalnie przez cztery osoby z rodziny z najlepszym wynikiem punktowym. Najlepsza rodzina w każdym turnieju otrzyma puchar i nagrodę w postaci gry planszowej. W całym cyklu zostaną nagrodzone trzy najlepsze rodziny.

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x