Rozpoczyna się maraton maturalny w ścisłym reżimie sanitarnym

Tegoroczna Matura zaplanowana jest na okres od 4 do 24 maja. To druga już, po zeszłorocznej edycji, seria egzaminów, która odbywać się będzie w trakcie panującej pandemii koronawirusa. Kolejny raz egzaminy odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Najważniejszą zmianą jest zawężenie na maturze zakresu wymagań w stosunku do podstawy programowej w szkołach średnich. Zakres wymagań obowiązujących na egzaminach maturalnych w 2020 roku opracowały ministerialne komisje. Jak napisał Minister Edukacji Narodowej, zostały przygotowane “na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej”, czyli powinno być mniej materiału do nauczenia się przez uczniów na egzaminy maturalne, niż wymagano w poprzednich latach.

Jak zawsze pierwszy obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym – planowo ma się on rozpocząć we wtorek (4.05) o godz. 9:00 i potrwać 170 minut. Kolejny dzień to egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, który również rozpocznie się o godz. 9.00. Następne dni to egzaminy z języków obcych i dodatkowych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W tym roku nie jest obowiązkowy egzamin ustny, mogą do niego przystąpić abiturienci, którzy będą potrzebować wyników z tego egzaminu do rekrutacji na wyższe uczelnie.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content