Rozpoczyna się “Matura 2020”, egzamin jakiego jeszcze nie było

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dziś rozpoczynają się egzaminy maturalne, po raz pierwszy w historii tych egzaminów nie odbywa się ona w maju lecz w czerwcu i przy pełnym reżimie sanitarnym. Jak zawsze w pierwszy dzień egzaminu dojrzałości abiturienci swoje zmagania rozpoczynają od obowiązkowego języka polskiego.

Obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się w całej Polsce o godzinie 9.00 przystąpi do niego około 272 tysięcy tegorocznych absolwentów. Popołudniu w poniedziałek język polski na poziomie rozszerzonym o godzinie 14.00 podejdzie do niego około 60,5 tysiąca tegorocznych absolwentów.

Tegoroczny egzamin jest historyczny nie tylko ze względu na datę w jakiej rozpoczyna się jego zdawanie, ale również okoliczności. Matura roku 2020 w całości będzie przeprowadzana w reżimie sanitarnym. Kolejnym historycznym elementem jest odwołanie obowiązkowego egzaminu ustnego z języka polskiego i obcego.

Do matury mogą przystąpić tylko osoby zdrowe, nieobjęte kwarantanną. Przed wejściem do szkół i w salach egzaminacyjnych będą dostępne środki do dezynfekcji rąk. Przed wejściem do sali egzaminacyjnej zdający mają zachować odstęp co najmniej 1,5 metra. Zanim wejdą do szkoły, muszą zasłonić usta i nos.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x