Rudnik: Plac rekreacyjny na Słonecznej zdewastowany przez młodocianych. Sołtys żali się w internecie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Plac rekreacyjny to miejsce o które prosili mieszkańcy wsi Rudnik (gmina Sułkowice). Jest punktem który ma służyć rekreacji, wypoczynkowi i zabawie. W 2017 roku dokonano rozbudowy i modernizacji miejsca, wykonano wiaty stalowe, zamontowano stoły i krzesła. W miejscu który ma się kojarzyć z kulturą i sportem w ramach funduszu sołeckiego zamontowano bramki i piłkochwyty. Wartość tej inwestycji to ponad 70 tyś. zł. Niestety dziś na profilu w mediach społecznościowych ukazała się informacja od Pani Sołtys wsi Rudnik Zofii Góralik wraz ze zdjęciami przedstawiającymi zaśmiecone i zniszczone otoczenie i plac rekreacyjny.

Wstyd pisać, że zrobiła to nasza młodzież 14-15 letnia. I niech sobie nie myślą ,że ujdzie im to na sucho.Po raz kolejny dewastacja,ławki wrzucone w krzaki wraz z koszem w którym były śmieci,porozbijane butelki po alkoholu,wyrzucone z kosza śmieci. W tym roku coraz częściej dochodzi do takich sytuacji w tym miejscu. pisze rozgoryczona Sołtys wsi.

Na zebraniu wiejskim we wrześniu Mieszkańcy zadecydowali żeby nie tworzyć placów zabaw w Rudniku ze względu na powtarzające się sytuacje niszczenia wspólnego mienia. Szkoda, że wspólne dobro które powinno służyć całej społeczności jest niszczone przez garstkę wyrostków, a straty i koszty naprawy oraz uprzątnięcia terenu ponosi cała społeczność.

informacja FB Sołtys Wsi Rudnik

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x