Rząd znosi kolejne obostrzenia. W pierwszej kolejności otwarte zostaną boiska w ramach “odmrażania” sportu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W sobotę rząd ogłosił plan powrotu sportu w Polsce. Będzie podzielony na pięć etapów.

Od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni – w tym orliki i boiska, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób.poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na otwartych obiektach sportowych pozostanie obowiązek zasłaniania twarzy oraz zachowania dystansu i dezynfekcji rąk oraz sprzętów sportowych. Zakazem wstępu objęte zostaną szatnie.

Kolejnymi etpami, których dat jeszcze nie podano, będzi otwarcie szkolnych sal i obiektów zamkniętych, również z maksymalnie sześcioosobowym składem. Czwarty etap zniesie zakaz korzystania z basenów, siłowni i kręgielni. Etap piąty z najdalszą perspektywą pozwoli na udział w wydarzeniach z udziałem co najmniej 1000 osób obowiązywać mają całkiem nowe zasady sanitarne. Niestety premier podkreslał podczas konferencji, że jest to plan długoterminowy i nie nastąpi to szybko.

Kibice również otrzymali dobrą informację według planów, piłkarska ekstraklasa wróci 29 maja, natomiast Ekstraliga żużlowa rozpocznie przerwane zmagania od 12 czerwca.

foto KPRM
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x