Rządowe fundusze na drogi lokalne dla ziemi myślenickiej. Pieniądze trafią do Myślenic i Pcimia

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita odwiedził dziś Myślenice. Wizyta była okazją do spotkania z przedstawicielami władz samorządowych regionu i przekazania dobrych informacji o rozstrzygnięciu kolejnego naboru o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Czeki potwierdzające przekazanie środków odebrał burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka i wójt gminy Pcim Piotr Hajduk. W wydarzeniu uczestniczył również poseł Władysław Kurowski.

To niezwykle ważne, aby w dobie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa środki rządowe trafiały do samorządów, a w konsekwencji również do firm, które rozwijają naszą gospodarkę. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego mocno wspiera samorządy. Dowodem tego jest kolejne rozstrzygnięcie naboru o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Gratuluję samorządom z ziemi myślenickiej pozyskanych środków i życzę sprawnej realizacji inwestycji związanych z remontem i przebudową dróg lokalnych.powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Gmina Myślenice w ramach rozstrzygnięcia dodatkowego naboru o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymała 753 004 złotych. Dzięki tym środkom wyremontowana zostanie droga gminna w ciągu ul. Mostowej i ul. Daszyńskiego w Myślenicach.

Gminę Pcim zasilą środki w wysokości 254 310 złotych, które pozwolą na przebudowę drogi gminnej w Pcimiu.

informacja Małopolski Urząd Wojewódzki

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content