SAKRALNE NARRACJE MOKIS

Sakralne narracje w MOKIS czyli spotkanie z konserwatorem Bogdanem Czesakiem

Wraz z otwarciem w foyer MOKiS wystawy “Dzieło działanie” odbyło się spotkanie z Bogdanem Czesakiem, konserwatorem sztuki sakralnej, który opowiadał licznie zgromadzonej publiczności o specyfice swojej pracy, o jej charakterze i misji. Konserwator zabrał słuchaczy w podróż po historii, ukazywał jak interdyscyplinarnym zajęciem jest konserwacja i z jak delikatną materią ma do czynienia w swojej pracy.

Wśród prezentowanych przedmiotów pochodzących z pracowni konserwatorskiej które zostały pokazane na wystawie możemy znaleźć elementy demontowane z dekoracji kościelnych, snycerskie, odlewy gipsowe dzieł znanych autorów, przykłady polichromii.

Równocześnie na ścianach MOKiS prezentowana jest druga ekspozycja w galerii artysty nieprofesjonalnego, to zestaw prac powstałych podczas warsztatów pisania ikon w Centrum Kultury w Niepołomicach.

 

SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS SAKRALNE NARRACJE MOKIS

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub