Sejm odrzucił wszystkie poprawki do budżetu dla powiatu myślenickiego, które wnieśli posłowie PO

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Cztery dni temu na myślenickim rynku odbyła się konferencja posła Marka Sowy z klubu KO-Platforma Obywatelska, na której parlamentarzysta przedstawił poprawki jakie wniósł w imieniu klubu do budżetu państwa na rok 2020 dotyczące inwestycji oraz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu myślenickiego. Poprawki dotyczyły budowy węzła dwupoziomowego na skrzyżowaniu drogi DK7 z drogą powiatową w miejscowości Krzyszkowice,  budowy drogi ekspresowej S-52 z Bielska-Białej do Głogoczowa oraz nowej inwestycji kolejowej czyli budowy linii na trasie Kraków – Świątniki Górne – Myślenice.

Konferencja odbiła się szerokim echem wśród uczestników lokalnej sceny politycznej. Burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka na swoim profilu w mediach społecznościowych nazwał wspólne wystąpienie posła Marka Sowy oraz starosty Józefa Tomala i wicestarosty Rafała Kudasa – “szopką”.

(…)Przypomnę panu posłowi, że przyjęty przez rząd PiS oraz Sejm RP w 2019 r. program „Kolej+” przewiduje już teraz na m.in. nowe inwestycje kolejowe 6 mld zł. Gdzie byliście panowie przez osiem lat kiedy rządziliście? Wszystkie sprawy o których mówiono wczoraj w Myślenicach idą już do przodu dzięki działaniom rozpoczętym po 2015 roku (…)informował Burmistrz Szlachetka.

Zapytaliśmy posła Władysława Kurowskiego o jego opinie na temat poprawek przedstawionych przez posła PO oraz czy jego zdaniem poprawki mają szansę na akceptacje większości sejmowej, a także jak ma zamiar głosować nad poprawkami dla powiatu myślenickiego. Na tak zadane pytania nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi lecz przesłane zostało nam krótkie wyjaśnienie:

Trudno odnosić się do poprawek posłów KO, które oceniam jako grę polityczną, obliczoną na tani populizm. Brak jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia wnioskowanych kwot, przy planowaniu wieloletnich, wysokobudżetowych inwestycji, sprawia, że intencja wnioskodawców może być tylko jedna-taka jak określiłem w pierwszym zdaniu. Myślę, że Pan Poseł Sowa, jako Marszałek Małopolski miał dużo możliwości aby realnie przyczynić się do rozwiązania tych problemów, o których rozwiązanie dziś wnioskuje.

Dodać należy, że niezależnie od wniosków Panów Posłów z KO inwestycje te mają nadany swój bieg, a ja sukcesywnie będę przekazywał dobre informacje mieszkańcom Powiatu o postępach w ich realizacji.

Dziś na 6. posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się głosowanie nad budżetem państwa na rok 2020, które poprzedziło głosowanie nad poprawkami złożonymi przez posłów do projektu budżetu. W wyniku głosowania wszystkie poprawki dla Małopolski w tym poprawki dla powiatu myślenickiego zostały odrzucone większością sejmową. Niestety poseł Ziemi Myślenickiej Władysław Kurowski głosował wraz z klubem przeciw tym poprawkom.

Linki do głosowań na 6. posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej: http://sejm.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=listaglos&IdDnia=1769 , poprawka dotycząca Krzyszkowic – głosowanie 93, poprawka dotycząca budowy drogi S52 Bielsko-Biała – Głogoczów – głosowanie 61 oraz poprawka dotyczaca linii kolejowej Kraków – Myślenice – głosowanie 80.
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x