Sejmik województwa małopolskiego nie odrzucił uchwały anty-LGBT

W czwartek rano radni sejmiku województwa małopolskiego wznowili obrady poświęcone uchwale anty-LGBT. Debata przed głosowaniem trwała ponad cztery godziny. Podczas bardzo emocjonalnych wypowiedzi głos zabrali radni wojewódzcy, posłowie obecni na sesji oraz przedstawicielka środowisk LGBT.

W lipcu br. Komisja Europejska skierowała do zarządu województwa pismo, w którym poinformowała zarząd województwa, że wstrzymane zostają rozmowy na temat środków pochodzących z Unii Europejskiej, które otrzymać miał region. Sprawa dotyczy kwoty 2,5 mld euro, które mają trafić m.in. na ochronę zdrowia oraz do małopolskich przedsiębiorców. Powodem wstrzymania rozmów jak tłumaczy w piśmie przedstawiciel UE jest właśnie uchwała anty-LGBT.

Ostatecznie podczas głosowanie radni sejmiku zadecydowali, że uchwała anty-LGBT nie zostanie unieważniona. Za takim rozwiązaniem głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, przeciw głosowali radni klubu Platformy Obywatelskiej, PSL oraz wicemarszałek Tomasz Urynowicz, który wystąpił z klubu PiS we wtorek.

Powiązane wiadomości

Skip to content