Deszcz, mgła i niedostosowanie prędkości jazdy do sytuacji na drodze to prawdopodobne przyczyny ostatnich wypadków

W godzinach nocnych z piątku na sobotę (17/18.07) strażacy ratownicy brali udział w trzech wypadkach w których poszkodowani zostali podróżujący pojazdami. W Krzyszkowicach na drodze krajowej nr 7 ok. godziny 21.00 doszło do poślizgu samochodu osobowego, który wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Podróżni wydostali się z pojazdu przy pomocy osób postronnych. Jedna z nich została poszkodowana i udzielono jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ratownicy medyczni ZRM po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia przewieźli ranną do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce na drodze krajowej 52 w miejscowości Izdebnik ok. godziny 24.00. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak wielka, że silnik został wyrwany z mocowań i znajdował się ok. 100 m od nadwozia pojazdu. W tym zdarzeniu dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane przez ZRM do szpitala.

Dwie i pół godziny później (02.30) kolejny wypadek w miejscowości Pcim na drodze powiatowej. Samochód osobowy uderzył w bariery ochronne, latarnię uliczną i zatrzymał się do góry kołami oparty o bariery i złamany słup oświetleniowy. Kierujący został poszkodowany i pozostawał w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustabilizowali pojazd, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej wykorzystując narzędzia hydrauliczne i zabezpieczyli ją do czasu przyjazdu i przekazania ratownikom medycznym z ZRM. Wezwane służby pogotowia energetycznego odłączyły zasilanie uszkodzonej latarni.

We wszystkich zdarzeniach priorytetowe działania ratowników to pomoc osobom poszkodowanym, kolejne czynności to usuwanie zniszczonych części pojazdów, płynów ropopochodnych z jezdni. W działaniach udział brały zastępy ratownicze JRG Myślenice, JRG Wadowice, OSP Krzyszkowice, OSP Krzywaczka, OSP Izdebnik, OSP Pcim.

Opady deszczu, pora nocna mogły przyczynić się do zaistnienia tych wypadków, jednak nie zwalniają kierujących z dostosowania prędkości jazdy do sytuacji na drodze.informuje bryg. Roman Ajchler rzecznik PSP Myślenice
informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Related posts

5 2 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x