Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Myślenicach. W porządku obrad odwołanie przewodniczącego Jana Podmokłego

Jutro odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Myślenicach. O godzinie 16.00 w sali obrad w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach radni obradować będą nad odwołaniem przewodniczącego Rady Miejskiej – Jana Podmokłego z klubu “Wspólnie dla gminy” (dawniej “klub Macieja Ostrowskiego”) , który funkcje przewodniczącego sprawuje od początku bieżącej kadencji Rady Miejskiej.

Wniosek w sprawie zwołania sesji nadzwyczajnej złożony został przez grupę radnych.

W jutrzejszym porządku obrad jest również punkt o głosowaniu nad powołaniem nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Myślenicach.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza sesja od czasu wybuchu pandemii zwołana w trybie stacjonarnym w siedzibie urzędu, gdyż głosowania nad odwołaniem i powołaniem przewodniczącego odbywają się w trybie tajnym.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach pan Jan Podmokły poprzez swoje dotychczasowe działanie stracił zaufanie wnioskujących radnych, co niewątpliwie powoduje negatywny wpływ na sprawne funkcjonowanie Rady Miejskiej w Myślenicach. Całokształt działań prowadzonych przez Przewodniczącego Rady pokazał, że nie wypełnia on należycie swojej funkcji, jest stronniczy, nie potrafi współpracować z radnymi w sprawie pracy rady, a nierzadko jego rozstrzygnięcia budzą wątpliwości co do zgodności ze statutem gminy.uzasadnienie wniosku.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content