Sezon grzewczy rozpoczęty, czujnik już świecą na bordowo

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Za oknami spadła temperatura poniżej 10 stopni Celsjusza i widać, że wiele osób uruchomiło ogrzewanie. Niestety nadal borykamy się z tym samym problemem – SMOG.

Czujniki jakie zamontowane zostały w wielu punktach naszego powiatu wskazują znaczne przekroczenie norm w wielu miejscowościach. Przypominamy że w wielu gminach wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego ruszyły kontrole.

Główne obszary typowane do kontroli planowej dotyczą lokalizacji ubiegłorocznych zgłoszeń mieszkańców oraz kontroli samodzielnych przeprowadzonych przez strażników czy innych funkcjonariuszy, którzy posiadają uprawnienia do sprawdzania palenisk. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan aktualny powietrza obserwując wskaźniki pomiarowe z sensorów rozmieszczonych na terenie poszczególnych gmin. Paleniska w poszczególnych sołectwach będą sprawdzane również przy okazji kontroli sanitarno ściekowej.

W tym samym czasie dokonaliśmy porównania odczytu czujników zlokalizowanych w Krakowie, który uznawany był za stolicę polskiego smogu. Tutaj została wprowadzona uchwała o zakazie palenia paliwami stałymi i efekt jest widoczny natychmiast. Bardziej od Krakowa zanieczyszczone są obszary okalające stolicę Małopolski, gdzie podobne zapisy nie obowiązują.

Odczyt czujników Airly dla powiatu myślenickiego i Krakowa dokonany 28.10.2019 o godz. 18.40

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x