Siepraw: Budowa przedszkola może ruszyć w 2022 roku, wybrano koncepcję przyszłego przedszkola w Zakliczynie

Na stronie Urzędu Gminy Siepraw została przedstawiona koncepcja budowy nowego przedszkola samorządowego w Zakliczynie. Wybrana została oferta wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej oraz koncepcja budynku Przedszkola Publicznego w Zakliczynie z Pracowni Architektonicznej „Arch-Logica” z Borzęty. W zapytaniu jakie przedstawił urząd, został określony program funkcjonalno – użytkowy, sporządzony na podstawie prognozy demograficznej oraz wytycznych opracowanych przez Wójta w porozumieniu z Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Zakliczynie, Kierownikiem Centrum Obsługi Szkół w Sieprawiu oraz pracownikami Urzędu.

Przedmiotem zamówienia było opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę nowego przedszkola wraz z miejscami postojowymi, układem komunikacyjnym oraz placem zabaw, na działce numer 803/2, o łącznej powierzchni 0,2996 ha, położonej w Zakliczynie na rogu ulic Kościelnej i Podlesie, której właścicielem od 2020 r. jest Gmina Siepraw.

Nowe przedszkole ma posiadać 6 oddziałów, sale z łazienkami, niezbędne zaplecze sanitarne, kuchnię i jadalnie dla 50 dzieci, część administracyjną oraz m.in. salę wielofunkcyjna, która ma być przeznaczona jako pomieszczenie do zajęć ruchowych (zabaw, gimnastyki, rytmiki), zajęć umuzykalniających, do organizowania uroczystości z udziałem rodziców, imprez kulturalnych, projekcji.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę będzie można przystępować do realizacji tej ważnej dla społeczności Zakliczyna, jak i całej Gminy, inwestycji, począwszy od 2022 r.

informacja siepraw.pl

Powiązane wiadomości

Skip to content